Biblioteka

Specjalne działy tematyczne

1863 Kolej w Powstaniu StyczniowymDział poświęcony roli kolei w ostatnim Polskim zrywie niepodległościowym XIX wieku

Co nieco do poczytania

Broszura Parowozownia Skierniewice dawniej i współcześnieopracowana w ramach realizacji projektu 175-lecie ukończenia Kolei Warszawsko-Wiedeńskiej – wolontariat w Parowozowni Skierniewice dla dziedzictwa kolei stworzonej przez polskich patriotów.
Broszura Polak-Węgier Dwa Bratanki - i do kolei, i do szabli i do szklankiopracowana w ramach projektu pod tym samym tytułem.
Ilostany inwentarzowe MD Skierniewice od 1957 rokuIlostany lokomotyw stacjonujących w MD Skierniewice od 1957 roku do końca istnienia samodzielnej jednostki – 1991 roku. Opracowanie autorstwa Ariela Ciechańskiego.

Lista fabryczna lokomotyw serii 409Da produkcji Myszkowskich Zakładów Metalurgicznych "Mystal" w MyszkowieOpracowanie autorstwa Ariela Ciechańskiego.
Lista fabryczna lokomotyw serii 409Da produkcji Zakładów Naprawczych Taboru Kolejowego w OleśnicyOpracowanie autorstwa Ariela Ciechańskiego.
Niepełny spis wagonów-cystern według numeracji PKPSpis wagonów według dokumentów z Archiwów Państwowych wyszukany przez Ariela Ciechańskiego i opracowany przez Tomasza Wilka oraz uzupełniony przez Ariela Ciechańskiego
Wagony serii Skgz do przewozu ptactwa domowego wyprodukowane przez Zjednoczone Fabryki Maszyn, Kotłów i Wagonów – L. Zieleniewski i Fitzner-Gamper S.A. Fabryka Sanocka według numeracji PKP z okresu międzywojennegoOpracowanie autorstwa Ariela Ciechańskiego.

Archiwum wspomnień

Bogdan Pokropiński – kolejowa biografia
Wspomnienie o Tomaszu Wachu
Wspomnienie o Jerzym Wasilewskim
Piętnaście lat minęło, jak jeden dzień...
Świat w zupełnie starym stylu....
Weitzer przyjechał do Skierniewic
W sąsiedztwie Kolei Wiedeńskiej.
Fotoreportaż prasowy z ok. 1988 roku
Na górę strony