Witamy na stronie internetowej Polskiego Stowarzyszenia Miłośników Kolei.

Mamy nadzieję, że będzie ona pomocna w zdobyciu informacji dotyczących działalności naszej Organizacji, zachęci Państwa do odwiedzenia Parowozowni Skierniewice w trakcie organizowanych Dni Otwartych oraz innych imprez, a być może stanie się zachętą do udzielenia pomocy przy wciąż organizowanym siłami społecznymi muzeum dawnej kolei w Parowozowni Skierniewice.

Ostatnie aktualności

wielkanoc-2021
Wesołego Alleluja!
15-01-25-piotrkc3b3w-fot-marek-moczulski-2
Wspomnienie o Jerzym Korczak-Ziołkowskim

Dnia 22 marca 2021 r., w wieku 81 lat zmarł Jerzy Korczak-Ziołkowski – malarz, całym sercem i talentem oddany kolei, członek PSMK w początkach działalności naszej organizacji. Pogrzeb odbędzie się w Piotrkowie Tryb., w piątek 9 kwietnia br. (Kaplica Cmentarna, ul. Cmentarna 19) o godz. 11.30. Jerzy Korczak-Ziołkowski urodził się (…)

do092020
Informacja o Dniach Otwartych w Parowozowni Skierniewice

Szanowni Państwo, napływają do nas coraz częściej zapytania, jak będzie wyglądał w 2021 r. nasz kalendarz Dni Otwartych i pozostałych wydarzeń planowanych w Parowozowni i poza w nią. Chcielibyśmy tradycyjnie zacząć sezon w pierwszy majowy weekend. Niestety, trudno nam wyrokować, jak będzie wyglądać w tym czasie sytuacja prawna – nie jesteśmy formalnie ani (…)

20200530_095251
Mamy pierwsze tegoroczne wsparcie finansowe!

W środę 10 marca 2021 r. zostały ogłoszone wyniki konkursu dla organizacji pozarządowych organizowanego przez magistrat grodu nad Łupią. Dzięki decyzji Pana Krzysztofa Jażdżyka – Prezydenta Miasta Skierniewice otrzymaliśmy 20 000 zł na dalsze działalnia związane z doprowadzaniem do stanu idealnego naszego układu torowego! W nadchodzącym sezonie planujemy kontynuację prac (…)

w_budzie2
Zmarł Stanisław Ludwik

Z wielkim smutkiem informujemy, że rankiem w dniu 9. lutego 2021 roku, w wieku zaledwie 70 lat odszedł na wieczną kolejarską służbę nasz Kolega, wieloletni Członek PSMK – Stanisław Ludwik. Staszek większość swego pracowitego życia poświęcił kolei. Jego pierwszym miejscem pracy była w końcu lat 60-tych ub. wieku Bieszczadzka Kolej (…)

Na górę strony