Witamy na stronie internetowej Polskiego Stowarzyszenia Miłośników Kolei.

Mamy nadzieję, że będzie ona pomocna w zdobyciu informacji dotyczących działalności naszej Organizacji, zachęci Państwa do odwiedzenia Parowozowni Skierniewice w trakcie organizowanych Dni Otwartych oraz innych imprez, a być może stanie się zachętą do udzielenia pomocy przy wciąż organizowanym siłami społecznymi muzeum dawnej kolei w Parowozowni Skierniewice.

Ostatnie aktualności

20191012_133342
Ostateczne rozliczenie zbiórki na remont świetlika

W końcu ubiegłego roku okazało się, że pomimo twardej walki o środki nie uda się nam spokojnie zamknąć budżetu remontu świetlika nad kanałami 4-5 hali wachlarzowej. Stąd pojawiła się ponowna nasza prośba o wsparcie finansowe prac. Dzięki dodatkowym środkom od Państwa udało nam się ostatecznie zapłacić w terminie wszystkie faktury. (…)

plansza-ken
Zapraszamy na styczniowy wykład w Klubokawiarni KEN54

Od Gór Harzu w Niemczech, przez Rumunię aż po Rosję ruszymy 28 stycznia o godz. 19.00 w czasie wtorkowego wykładu wraz z dr. Arielem Ciechańskim, geografem i historykiem kolei. Spotkanie już po raz trzeci organizujemy we współpracy z ursynowską Klubokawiarnią KEN 54 z okazji 175-lecia Kolei Warszawsko-Wiedeńskiej. Choć koleje wąskotorowe (…)

20200104_124816
Do zbiorów PSMK trafiły cenne pamiątki

W Parowozowni Skierniewice gromadzimy nie tylko imponujące eksponaty takie jak tabor kolejowy czy też elementy związane z prowadzeniem ruchu kolejowego. Zbieramy także wszelakie dokumenty związane z historią polskiej kolei, a zwłaszcza te dotyczące w jakimś zakresie Skierniewic. Cieszy nas więc, że do naszej kolekcji trafiają coraz to nowe eksponaty. Na (…)

2018a
Ryczałtowcy – zabytki kolejnictwa czekają na Wasz 1%!

Koniec stycznia stanowi zawsze okres rozliczeń w fiskusem dla tzw. ryczałtowców, dlatego tradycyjnie już teraz myślą o tych, którzy teraz składają zeznania podatkowe, zwracamy się z prośbą o pamięć przy przekazywaniu 1% podatku. Dlaczego warto przekazać pieniądze właśnie nam?? Dlatego, że każdego roku każdy przekazany nam grosz staramy się pomnożyć (…)

plan-projekty_realizacja_infografika_kasa_skumulowane_122019_2
Jaki to był rok…

…co darował, co wziął? Czy nas wyniósł pod niebo, czy rzucił na dno? Ja co roku tą trawestacją hitu zespołu „Turbo” rozpoczynamy podsumowanie przebiegu mijającego roku. Czyniąc więc zadość utrwalonej już tradycji kreślimy i na przełomie 2019 i 2020 roku kilka zdań na ten temat nie zapominając o podziękowaniach dla Wolontariuszy i Darczyńców bez (…)

Na górę strony