Witamy na stronie internetowej Polskiego Stowarzyszenia Miłośników Kolei.

Mamy nadzieję, że będzie ona pomocna w zdobyciu informacji dotyczących działalności naszej Organizacji, zachęci Państwa do odwiedzenia Parowozowni Skierniewice w trakcie organizowanych Dni Otwartych oraz innych imprez, a być może stanie się zachętą do udzielenia pomocy przy wciąż organizowanym siłami społecznymi muzeum dawnej kolei w Parowozowni Skierniewice.

Ostatnie aktualności

Postreunek odstępowy, finał prac
Co nowego na wystawie urządzeń sterowania ruchem kolejowym?

Koniec maja okazał się bardzo owocny dla naszej ekipy opiekującej się wystawą urządzeń sterowania ruchem kolejowym. Przede wszystkim swój finał osiągnęły prace nad remontem nastawnicy posterunku odstępowego. Ostatni etap rozpoczęliśmy od przemalowania aparatu blokowego z kontrowersyjnego, choć zgodnego z przepisami, jasnozielonego koloru na bardziej stonowany, zgodny z faktyczną praktyką utrzymania (…)

pamietamy-kolejarze-wysocki-2
Spotkajmy się na Starych Powązkach

W dniu 174. rocznicy uruchomienia pierwszego odcinka Drogi Żelaznej Warszawsko-Wiedeńskiej, 14 czerwca 2019 r. (piątek) Polskie Stowarzyszenie Miłośników Kolei i Fundacja Grupy PKP zapraszają na 35. spotkanie przy grobie Stanisława Wysockiego (1805-1868), projektanta i budowniczego królowej polskich dróg żelaznych. Po chwili refleksji okolicznościowy spacer alejkami Starych Powązek, szlakiem odrestaurowanych grobów (…)

img_1618
Ach cóż to był za Dzień Dziecka!

W sobotę 1 czerwca kolejny już raz zaprosiliśmy najmłodszych fanów starej kolei na specjalny Dzień Otwarty w Parowozowni Skierniewice, dedykowany milusińskim z okazji przypadającego właśnie dokładnie tym terminie Dnia Dziecka. W jego trakcie gościliśmy aż 693 osoby! Na dzieci oczekiwała już tradycyjnie trasa turystyczna obejmująca wnętrze hali wachlarzowej oraz znajdującą (…)

34-05
Zapraszamy na pierwszy w tym roku plener fotograficzny

W sobotę 15 czerwca zapraszamy na kolejny już Plener Fotograficzny w Parowozowni Skierniewice. W godzinach 12.00-15.00 umożliwimy Państwu wykonywanie zdjęć bez towarzystwa tłumów zwykle uczestniczących w trakcie naszych Dni Otwartych. W trakcie pleneru obowiązuje specjalny regulamin. Rejestracja na miejscu do godz. 12.30. Wstęp wolny!

dsc_0357
(Prawie) rekordowa X Kolejowa Noc Muzeów!

W sobotę 18 maja już po raz dziesiąty zaprosiliśmy mieszkańców Skierniewic i gości grodu nad Łupią do udziału w Kolejowej Nocy Muzeów. Tradycyjne obejmowała ona wieczorne oraz nocne zwiedzanie naszej „szopy” (w godzinach 19.00-24.00). W jej trakcie padł drugi co do wielkości wynik frekwencji na tej imprezie – 930 osób. Pierwszy (…)

Na górę strony