Witamy na stronie internetowej Polskiego Stowarzyszenia Miłośników Kolei.

Mamy nadzieję, że będzie ona pomocna w zdobyciu informacji dotyczących działalności naszej Organizacji, zachęci Państwa do odwiedzenia Parowozowni Skierniewice w trakcie organizowanych Dni Otwartych oraz innych imprez, a być może stanie się zachętą do udzielenia pomocy przy wciąż organizowanym siłami społecznymi muzeum dawnej kolei w Parowozowni Skierniewice.

Ostatnie aktualności

175_05
Czerwcowe obchody 175 lat Drogi Żelaznej Warszawsko-Wiedeńskiej

W dniach 14-15 czerwca uczestniczyliśmy w różnych wydarzeniach związanych z 175-leciem otwarcia pierwszego odcinka Drogi Żelaznej Warszawsko-Wiedeńskiej. Niestety czerwcowe obchody odbyły się pod dyktando pandemii COVID-19 i dalekie były przez to od standardów dla tak ważnych rocznic. W niedzielę 14.06 na zaproszenie Fundacji Grupy PKP byliśmy obecni na Starych Powązkach, (…)

20190504_1108271
Wznawiamy zwiedzanie w Parowozowni

Szanowni Państwo, zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami Dniem Otwartym 4 lipca wznawiamy zwiedzanie Parowozowni. Jedyną rzeczą jaką nie ulegnie zmianie w stosunku do wcześniejszych zapowiedzi są godziny otwarcia. Zapraszamy w godz. 11.00-18.00. Niestety większość atrakcji Parowozowni póki co będzie niedostępna. Na chwilę obecną jesteśmy w stanie zagwarantować Państwu dostęp tylko do (…)

img_1618
Informacja o zawieszeniu do 3 lipca 2020 r. możliwości zwiedzania Parowozowni!

Szanowni Państwo, zwracamy się z gorącą prośbą o stosowanie się do ogólnych wytycznych administracji publicznej i nieplanowanie w najbliższym czasie wizyt także i w naszej Parowozowni. Liczymy na zrozumienie naszego apelu wynikającego z wyjątkowej sytuacji, jakiej wszyscy jesteśmy świadkami. Odwołany został początek sezonu turystycznego zaplanowany na pierwszy tegoroczny Dzień Otwarty (…)

20-05-21-stare-powc485zki-fot-s-pijanowska-82
W hołdzie pracownikom „Wiedenki”

W roku 2020 przypada m.in. 175 rocznica uruchomienia pierwszych odcinków Drogi Żelaznej Warszawsko-Wiedeńskiej – do Grodziska (15 czerwca 1845 r.), do Skierniewic (1 października 1845 r.) oraz do Rogowa i Łowicza (1 listopada 1845 r.). 21 maja, w skromnym składzie, pamiętając o rygorach stanu epidemii, przy grobach ludzi związanych z (…)

fanimani0402
Zachęcamy do wspierania nas dzięki Fani Mani!

Szanowni Państwo, czas mamy szczególny, gdy potrzeby zabytków zwłaszcza techniki schodzą na dalszy plan. Niestety korozja metali czy erozja murów oraz gnicie drewna nie znają pojęcia epidemii i nie chcą bynajmniej z tego powodu zahamować. Zdajemy sobie sprawę, że tym roku (a być może i w kolejnym) będziemy zdani przede (…)

Na górę strony