Witamy na stronie internetowej Polskiego Stowarzyszenia Miłośników Kolei.

Mamy nadzieję, że będzie ona pomocna w zdobyciu informacji dotyczących działalności naszej Organizacji, zachęci Państwa do odwiedzenia Parowozowni Skierniewice w trakcie organizowanych Dni Otwartych oraz innych imprez, a być może stanie się zachętą do udzielenia pomocy przy wciąż organizowanym siłami społecznymi muzeum dawnej kolei w Parowozowni Skierniewice.

Ostatnie aktualności

Malowanie podstawy stojącej skrzyni kluczowej
Wolontariusze na wystawie urządzeń sterowania ruchem kolejowym

W trakcie sierpniowych obozów wolontariackich prace konserwatorskie na wystawie urządzeń sterowania ruchem kolejowym cieszyły się wyjątkową popularnością. Chętni do pomocy mogli sprawdzić swoje umiejętności mechaniczne i malarskie oraz zgłębić tajniki działania nastawnic i sygnałów w trakcie renowacji trzech eksponatów. Najważniejszym projektem zaplanowanym na najbliższe kilka miesięcy jest kapitalny remont kluczowej (…)

banany-2019
Zapraszamy na spektakl „Banana Perwers”

Szanowni Państwo, teatralna trupa Banana Perwers wraz z Klubem Oaza, Polskim Stowarzyszeniem Miłośników Kolei oraz z grupą Energiczne Akordy, zapraszają na Wieczór w Parowozowni Już w piątek 23 sierpnia o godzinie 20.00 zaprezentowany zostanie program złożony z tekstów m.in. Kabaretu Starszych Panów zatytułowany „Perły z lamusa, czyli most między pokoleniami”, (…)

035
Zapraszamy na spotkanie – Autentyczność versus nowoczesność – dwa żywioły w jednym na przykładzie Muzeum Kolei Rosji w Sankt Petersburgu

W sobotę 17 sierpnia zapraszamy o godz. 20.30 na kolejny Wieczór w Parowozowni. Tym razem spotkamy się na prezentacji zdjęć pod hasłem Autentyczność versus nowoczesność – dwa żywioły w jednym na przykładzie Muzeum Kolei Rosji w Sankt Petersburgu. W końcu maja nasz kolega Ariel urlopował się w Sankt Petersburgu, gdzie (…)

foy-15
Zapraszamy na Wieczorny Plener Fotograficzny

W sobotę 17 sierpnia w godzinach 18.00-21.00 serdecznie zapraszamy na kolejny już wieczorny plener fotograficzny! Rejestracja uczestników odbędzie się przed rozpoczęciem pleneru (maksymalnie do godz. 18.30) przy wejściu na teren Parowozowni. W trakcie imprezy obowiązuje specjalny regulamin. Wstęp wolny!

20190719_101904
Pierwszy Obóz Wolontariacki za nami!

Obozy Wolontariackie weszły na trwałe do naszego kalendarza. Tym razem jednak postanowiliśmy nie składać osobnego wniosku o dofinansowanie specjalnie na ich organizację, a wykorzystać już posiadane różne fundusze i połączyć działania w taki sposób, żeby były atrakcyjne dla potencjalnych wolontariuszy. Dlatego w dniach 18-21 lipca 2019 r. skupiliśmy się nie (…)

Na górę strony