Witamy na stronie internetowej Polskiego Stowarzyszenia Miłośników Kolei.

Mamy nadzieję, że będzie ona pomocna w zdobyciu informacji dotyczących działalności naszej Organizacji, zachęci Państwa do odwiedzenia Parowozowni Skierniewice w trakcie organizowanych Dni Otwartych oraz innych imprez, a być może stanie się zachętą do udzielenia pomocy przy wciąż organizowanym siłami społecznymi muzeum dawnej kolei w Parowozowni Skierniewice.

Ostatnie aktualności

20200913_154238
Kolejny eksponat w zbiorach Parowozowni

Eksponaty w Parowozowni Skierniewice, to nie tylko tabor czy urządzenia sterowania ruchem kolejowym, ale także wiele innych przedmiotów, zarówno bezpośrednio, jaki pośrednio związanych z tematyka kolejnictwa. Wśród tych ostatnich znajdują się także wytwory rąk artystów. W niedzielę 13 września 2020 r. nasza kolekcja wzbogaciła się o kolejne dzieło sztuki o (…)

odwolane
Odwołujemy Specjalne Dni Otwarte z okazji Skierniewickiego Święta Kwiatów, Owoców i Warzyw

Szanowni Państwo, w związku z tym, że władze miasta Skierniewice zrezygnowały w tym roku z organizacji Skierniewickiego Święta Kwiatów, Owoców i Warzyw bezprzedmiotowa stała się organizacja naszych Specjalnych Dni Otwartych 19 i 20 września 2020 r. Do zobaczenia więc w trakcie zwykłego Dnia Otwartego 3 października 2020 r.!

do092020
Kolejny Dzień Otwarty za nami!

Dziwny to czas. Frekwencja na Dniach Otwartych przypomina tą z naszych początków 15 lat temu. 5 września odwiedziło nas zaledwie 126 osób. Pociesza jedynie fakt, że 1/5 z nich skorzystała z oferty powrotu gratis, którą przygotowała Łódzka Kolej Aglomeracyjna. Mamy nadzieję spotkać się z Państwem jeszcze za miesiąc. A w (…)

mac582a-mc3b3wic485-wieki-08-2020-okc582adka
„Wiedenka” w „Mówią Wieki”

W sierpniu ukazał się tematyczny numer Magazynu Historycznego „Mówią Wieki” poświęcony w dużej mierze historii Drogi Żelaznej Warszawsko-Wiedeńskiej, a w nim kilka artykułów autorstwa członków PSMK – uznanych specjalistów w dziedzinie historii kolejnictwa – powstałych z okazji 175-lecia tej kolei. Andrzej Paszke we wprowadzającym rozpoczynającym cykl tekście opisuje jak powstawała (…)

kukuc582ka-cancelled_bez-tla
Odwołujemy Wieczorny Plener Fotograficzny

Szanowni Państwo, przypominamy, że ze względu na obecną sytuację epidemiologiczną i naszą decyzję o dalszym wyłączeniu hali wachlarzowej ze zwiedzania planowany na 15 sierpnia 2020 r. Wieczorny Plener Fotograficzny nie odbędzie się. Najbliższą okazją do odwiedzin Parowozowni będzie prawdopodobnie wrześniowy Dzień Otwarty (sobota, 5 września 2020 r.).

Na górę strony