Jak do nas trafić?

Oczywiście, najlepiej pociągiem. Skierniewice leżą na linii Warszawa – Katowice;

Z peronu należy wejść na wiadukt drogowy i przejść na północną stronę stacji (przeciwną do dworca). Schodzimy na ulicę Bielańską, która prowadzi do bramy parowozowni (ok. 500 m w kierunku zachodnim).

Samochodem z kierunku Łodzi oraz Warszawy do Parowozowni najłatwiej dotrzeć autostradą A2 (podróż z Warszawy do Parowozowni autostradą trwa niecałą godzinę). Na węźle „Skierniewice” wystarczy kierować się na drogę krajową numer 70 w kierunku Skierniewic. W samych Skierniewicach znajdziecie Państwo odpowiednie drogowskazy, które kierują bezpośrednio pod Parowozownię. Samochody można parkować wzdłuż ulicy Bielańskiej lub na parkingach zlokalizowanych w okolicy dworca kolejowego. Prosimy o niezastawianie bram wjazdowych.

Cyklistów informujemy, że istnieje możliwość wprowadzenia roweru na teren parowozowni. Przy okazji polecamy urocze trasy biegnące przez pobliski Bolimowski Park Krajobrazowy.

Legenda:
  • dogodny dojazd samochodem
  • dogodne dojście piesze od strony dworca PKP
  • teren Parowozowni Skierniewice
Prosimy nie chodzić „na skróty” po torach!

Torowisko okalające teren Parowozowni znajduje się pod zarządem PKP PLK S.A. i jest terenem kolejowym. Poruszanie się po nim bez wymaganych zezwoleń grozi poważnymi sankcjami finansowymi oraz może być przyczyną tragicznego w skutkach wypadku.

Na górę strony