Biblioteka

Specjalne działy tematyczne

1863 Kolej w Powstaniu StyczniowymDział poświęcony roli kolei w ostatnim Polskim zrywie niepodległościowym XIX wieku
”Mundurowy” konkurs styczniowy – podsumowanieCzy zamieszczone zdjęcie jest prawidłowo osadzone w realiach historycznych?

Co nieco do poczytania

Niepełny spis wagonów-cystern według numeracji PKPSpis wagonów według dokumentów z Archiwów Państwowych wyszukany przez Ariela Ciechańskiego i opracowany przez Tomasza Wilka.
Od „Warszawy” do „hanowerki” – kilka słów o parowozach DŻW-W...Streszczenie wystąpienia wygłoszonego podczas Konferencji Naukowo-Technicznej Wczoraj, dziś, jutro kolei warszawsko-wiedeńskiej, która zorganizowana przez Stowarzyszenie Inżynierów i Techników Komunikacji RP oraz Polskie Stowarzyszenie Miłośników Kolei odbyła się w Warszawskim Domu Technika NOT dnia 28.04.2015.
Wystąpienie Pawła Mierosławskiego na spotkaniu w Bytomiu z okazji 150-lecia Górnośląskich Kolei Wąskotorowych.
Miłośnicy, ochrona zabytków i turystyka kolejowa w Polsce.Referat Pawła Mierosławskiego, wygłoszony 30 października 2003 roku na seminarium Dziedzictwo polskich kolei i polskiego przemysłu - nowe wyzwanie dla turystyki w Warszawie.
Ilostany inwentarzowe MD Skierniewice od 1957 rokuIlostany lokomotyw stacjonujących w MD Skierniewice od 1957 roku do końca istnienia samodzielnej jednostki – 1991 roku. Opracowanie autorstwa Ariela Ciechańskiego.
Lista fabryczna lokomotyw serii 409Da produkcji Myszkowskich Zakładów Metalurgicznych "Mystal" w MyszkowieOpracowanie autorstwa Ariela Ciechańskiego.
Lista fabryczna lokomotyw serii 409Da produkcji Zakładów Naprawczych Taboru Kolejowego w OleśnicyOpracowanie autorstwa Ariela Ciechańskiego.

Archiwum wspomnień

Wspomnienie o Tomaszu Wachu
Wspomnienie o Jerzym Wasilewskim
Piętnaście lat minęło, jak jeden dzień...
"Śląskiem" ... z Zagłębia.
Świat w zupełnie starym stylu....
Weitzer przyjechał do Skierniewic
W sąsiedztwie Kolei Wiedeńskiej.
Zdjęcia Pawła Mierosławskiego z maja 1990 roku
Fotoreportaż prasowy z ok. 1988 roku
Pociąg do… (2001-2004)Fotografie Piotra Zatonia – artystyczne spojrzenie na szarość dnia powszedniego w Parowozowni.
Na górę strony