Zwiedzanie – imprezy

Zachęcamy do zwiedzania kolekcji PSMK zgromadzonej w skierniewickiej Parowozowni.

Pamiętajmy jednak:

Parowozownia mimo, że nie pełni swej funkcji tak jak dawniej, pozostaje cały czas obiektem kolejowego zaplecza technicznego. „Szopa” jest także adaptowana i stopniowo udostępniana. Te dwa warunki narzucają zasady korzystania z obiektu. Dlatego też nie pokazujemy go w całości, podobnie jak w całości nie są udostępniane obiekty innych, w tym profesjonalnych, muzeów.

Z uwagi także na to, że PSMK jest organizacją społeczną opierającą się wyłącznie na pracy społecznej członków i wolontariuszy – obiekt możemy udostępnić tylko w wyznaczonych terminach. W pozostałym czasie zajmujemy się eksponatami – wszystko po to, aby każdego roku nasi Goście mogli oglądać coraz więcej.

Informujemy zatem:
  • na Gości indywidualnych zainteresowanych odwiedzinami Parowozowni oczekujemy wyłącznie w terminach (dni i godziny) przedstawionych w kalendarzu imprez, zapewniając tylko wtedy maksimum trasy zwiedzania i fachową obsługę przewodnicką. W innych terminach możliwości mogą być bardzo ograniczone,
  • grupy zorganizowane chcące zwiedzać naszą parowozownię możemy przyjąć jedynie po wcześniejszym umówieniu wizyty telefonicznie (Kol. Sławomi Sidor tel. 730 181 323) lub korespondencyjnie na adres e-mail: zwiedzanie@psmk.org.pl
  • w trakcie pobytu na terenie Parowozowni, każdego obowiązuje regulamin zwiedzania,
  • zwiedzanie naszej parowozowni jest bezpłatne, jednakże zachęcamy każdego do przekazania 1% podatku na poczet naszej organizacji.

Prosimy więc o zapoznanie się z zamieszczonym kalendarzem imprez i wydarzeń. Znajdują się w nim dokładne terminy oraz godziny zwiedzania skierniewickiej Parowozowni.

Na górę strony