Witamy na stronie internetowej Polskiego Stowarzyszenia Miłośników Kolei.

Mamy nadzieję, że będzie ona pomocna w zdobyciu informacji dotyczących działalności naszej Organizacji, zachęci Państwa do odwiedzenia Parowozowni Skierniewice w trakcie organizowanych Dni Otwartych oraz innych imprez, a być może stanie się zachętą do udzielenia pomocy przy wciąż organizowanym siłami społecznymi muzeum dawnej kolei w Parowozowni Skierniewice.

Ostatnie aktualności

Zapraszamy na V turnus Obozu Wolontariackiego

Zapraszamy wszystkich chętnych do rejestracji na kolejny turnus naszego Obozu Wolontariackiego. Odbędzie się on w naszej Parowozowni w dniach 16-17 września 2017 r. w ramach realizacji projektu „Wolontariat w Parowozowni Skierniewice metodą kreowania patriotycznej troski o dziedzictwo pierwszej polskiej kolei” wspartego przez Narodowy Instytutu Dziedzictwa z programu „Wolontariat dla dziedzictwa”. Projekt skierowany jest do wszystkich, którzy ukończyli (…)

camp2017_0
Rozpoczynamy kolejny sezon obozów wolontariackich w Parowozowni

Także w 2017 r. zapraszamy wszystkich chętnych do naszej historycznej Parowozowni, by sprawdzili się jako Wolontariusze w ramach realizacji projektu „Wolontariat w Parowozowni Skierniewice metodą kreowania patriotycznej troski o dziedzictwo pierwszej polskiej kolei” wspartego przez Narodowy Instytutu Dziedzictwa z programu „Wolontariat dla dziedzictwa”. Projekt skierowany jest do wszystkich, którzy ukończyli 16 lat, posiadają dobry (…)

p_20160911_143421
Zapraszamy na VI turnus obozu wolontariackiego!

Zapraszamy wszystkich chętnych do rejestracji na kolejny turnus naszego Obozu Wolontariackiego. Odbędzie się on w naszej Parowozowni w dniach 6-8 października 2017 r. w ramach realizacji projektu „Wolontariat w Parowozowni Skierniewice metodą kreowania patriotycznej troski o dziedzictwo pierwszej polskiej kolei” wspartego przez Narodowy Instytutu Dziedzictwa z programu „Wolontariat dla dziedzictwa”. Projekt skierowany jest do wszystkich, którzy ukończyli (…)

mdsc_2767
Dni Transportu Publicznego w Parowozowni Skierniewice

W sobotę 23 września zapraszamy na specjalne wydanie Dnia Otwartego z okazji odbywających się w Warszawie Dni Transportu Publicznego. W jego trakcie przewidziane jest zwiedzanie Parowozowni w grupach, pod opieką przewodnika, który będzie oczekiwał na Gości  o: 11:00, 12:00  i 13:00. Wstęp wolny!

dsc_0219
Zapraszamy na wyjątkowe Dni Otwarte (Skierniewickie Święto Kwiatów, Owoców i Warzyw; Europejskie Dni Dziedzictwa; Lato z parowozami)

W sobotę i niedzielę 16-17 września zapraszamy w godz. 12.00-17.00 do naszej zabytkowej Parowozowni Skierniewice (ul. Łowicka 1) na aż trzy równoległe imprezy: – Specjalny Dzień Otwarty z okazji XL Skierniewickiego Święta Kwiatów, Owoców i Warzyw (sobota i niedziela), – XXV Europejskie Dni Dziedzictwa (sobota i niedziela), – Lato z Parowozami (sobota i niedziela). Oprócz hali wachlarzowej (…)

Dzień Dziecka 2015 - rysunki
Ogłaszamy konkurs plastyczny z okazji 30 lecia PSMK!

Przedszkolaków oraz uczniów szkół podstawowych i ponad podstawowych zapraszamy do udziału w konkursie plastycznym z okazji 30-lecia Polskiego Stowarzyszenia Miłośników Kolei zatytułowanego „Parowozownia Skierniewice oczami dzieci i młodzieży”. Jego celem jest wzbudzenie zainteresowania dzieci i młodzieży zabytkami kolejnictwa oraz sztuką plastyczną. Uprzednio zgłoszeni przez opiekunów grupowo uczniowie – uczestnicy konkursu (…)

p_20170902_185726
Wolontariusze porządkowali teren Parowozowni

Niestety także przebieg pierwszego wrześniowego turnus Obozu Wolontariackiego był zdeterminowany przez niezbyt sprzyjające pracom warunki atmosferyczne. Z tego względu całkowicie odstąpiliśmy od planowanych prac przy parowozie Ty51-1, koncentrując się głownie na poprawie estetyki terenu i budynków Parowozowni. Wolontariusze szybko uporali się z zalegającymi tu i ówdzie kupkami siana i liści, (…)

Na górę strony