Witamy na stronie internetowej Polskiego Stowarzyszenia Miłośników Kolei.

Mamy nadzieję, że będzie ona pomocna w zdobyciu informacji dotyczących działalności naszej Organizacji, zachęci Państwa do odwiedzenia Parowozowni Skierniewice w trakcie organizowanych Dni Otwartych oraz innych imprez, a być może stanie się zachętą do udzielenia pomocy przy wciąż organizowanym siłami społecznymi muzeum dawnej kolei w Parowozowni Skierniewice.

Ostatnie aktualności

p_20160507_110622
Zapraszamy na lipcowy Dzień Otwarty w Parowozowni

W sobotę 2 lipca w godz. 11.00-15.00 zapraszamy na „Dzień Otwarty”, w ramach którego można będzie poznać dzieje skierniewickiej parowozowni oraz zgromadzonych eksponatów. Zwiedzanie odbywa się pod opieką przewodnika ubranego w historyczny kolejowy mundur. Na naszych Gości, podobnie jak w ubiegłym roku, czeka wydłużona trasa turystyczna obejmująca wnętrze największego obiektu (…)

piknikbankowy
Specjalny Dzień Otwarty z okazji Święta Spółdzielczości Bankowej

Stare porzekadło mówi, że od przybytku głowa nie boli, ale czasami jest on jednak przyczyną przykrych niespodzianek. Jedną z takich okoliczności niewątpliwie jest piękna słoneczna pogoda, ale okraszona 35 stopniowym upałem, jak w sobotę 25 czerwca. Niebezpieczne dla zdrowia najmłodszych słońce sprawiło, że frekwencja na specjalnym Dniu Otwartym z okazji (…)

Nowe filmy na naszym kanale YouTube!

Na naszym kanale YouTube ostatnio zamiesiliśmy większą porcję filmów prezentujących naszą działalność. Pierwszy z nich zrealizowany został w trakcie 3 Rajdu Żuka. Drugi pokazuje Państwo jak wyglądają „od kuchni” przygotowania do naszej Kolejowej Nocy Muzeów. Trzeci jest kompilacją z prac przy wagonie-piwiarce. Ostatni z nich przedstawia zaś ostatnie dni posterunku (…)

wakacje-w-parowozowni
Wakacje w Parowozowni – zapraszamy na piknik we współpracy z Bankiem Spółdzielczym w Skierniewicach
p_20160611_162902
Rajd Żuka w Parowozowni!

11 czerwca gościliśmy inną imprezę niż wszystkie dotychczasowe. Na prośbę organizatorów 3 Rajdu Żuka udostępniliśmy teren naszej Parowozowni na finał tej imprezy skierowanej do posiadaczy leciwych pojazdów dostawczych, przede wszystkim polskich marek „Żuk”, „Nysa’ i Tarpan”. Na starcie tej cyklicznej już imprezy stawiło się według informacji organizatorów 55 załóg poruszających (…)

Na górę strony