Witamy na stronie internetowej Polskiego Stowarzyszenia Miłośników Kolei.

Mamy nadzieję, że będzie ona pomocna w zdobyciu informacji dotyczących działalności naszej Organizacji, zachęci Państwa do odwiedzenia Parowozowni Skierniewice w trakcie organizowanych Dni Otwartych oraz innych imprez, a być może stanie się zachętą do udzielenia pomocy przy wciąż organizowanym siłami społecznymi muzeum dawnej kolei w Parowozowni Skierniewice.

Ostatnie aktualności

wielkanoc-2020
Wesołych Świąt Wielkanocnych!
pamietnik-okladka4
Ukazała się nowa książka naszego Kolegi Marka Zienkowicza

Nakładem wydawnictwa Literacka PKP-Jazda ukazała się kolejna książka naszego stowarzyszeniowego Kolegi Marka Zienkowicza zatytułowana Pamiętnik z mazowieckich szlaków. Marek kontynuuje w niej tematykę swojej wcześniejszej, wydanej w 2010 r. książki 1435 mm. A co znajdziemy w książęce? Oczami wyobraźni zobaczymy, wspaniałe opisy krajobrazów mijanych na trasie. W końcu wspomnienia z (…)

mdsc_0100
Trwa rozbudowa ekspozycji urządzeń telekomunikacji kolejowej

Dawno nie zdawaliśmy sprawozdania z tego co dzieję się na naszej ekspozycji telefonii kolejowej. Dziś naprawiamy ten błąd i kreślimy kilka zdań na temat co w ciągu ostatniego roku się tam wydarzyło. Niestety prace prowadzimy z własnych środków, więc toczą się swoim rytmem. W 2019 r. trzeci pokój, w którym (…)

img_1618
Ważna informacja dla naszych Gości!

Szanowni Państwo, zwracamy się z gorącą prośbą o stosowanie się do ogólnych wytycznych administracji publicznej i nieplanowanie w najbliższym czasie wizyt także i w naszej Parowozowni. Liczymy na zrozumienie naszego apelu wynikającego z wyjątkowej sytuacji, jakiej wszyscy jesteśmy świadkami. Do zobaczenia miejmy nadzieję wkrótce! Zarząd Polskiego Stowarzyszenia Miłośników Kolei

77_08
Zainaugurowaliśmy tegoroczne prace torowe

Wiosna zawsze była okresem, w którym Parowozownia budziła się do życia. Po podpisaniu umowy dotacyjnej z Miastem Skierniewice 7 marca ruszyliśmy ostro z pracami torowymi. Na pierwszy ogień poszedł tor 18 wachlarza. Został on odkręcony w całości, a odzyskany materiał posegregowany i zmagazynowany. Wydawało się, że nic prostszego i za (…)

Na górę strony