Witamy na stronie internetowej Polskiego Stowarzyszenia Miłośników Kolei.

Mamy nadzieję, że będzie ona pomocna w zdobyciu informacji dotyczących działalności naszej Organizacji, zachęci Państwa do odwiedzenia Parowozowni Skierniewice w trakcie organizowanych Dni Otwartych oraz innych imprez, a być może stanie się zachętą do udzielenia pomocy przy wciąż organizowanym siłami społecznymi muzeum dawnej kolei w Parowozowni Skierniewice.

Ostatnie aktualności

img_0609
Lipcowy Dzień Otwarty także już za nami

Z kronikarskiego obowiązku odnotowujemy, że w ostatnią sobotę (7 lipca) odwiedziło nas 285 osób. Tym samym liczba tegorocznych zwiedzających Parowozownię przekroczyła już 3000. Naszym Miłym Gościom dziękujemy za wizytę, zaś Partnerom (Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej oraz skierniewickiej Pizzerii Atmosfera) – za kolejną bardzo udaną współpracę. Przy okazji przypominamy, że następna okazja na wizytę (…)

img_0489
Zapraszamy na „Podwieczorek z parowozami”

W niedzielę 15 lipca zapraszamy do naszej „szopy” na nietypowy Dzień Otwarty – „Podwieczorek z parowozami”. W godzinach 15.00-18.00 będzie można swobodnie przebywać na głównym terenie Parowozowni – siąść na trawniku na kocyku, popatrzeć na parowozy i zjeść np. właśnie rzeczony podwieczorek przyniesiony z domu :-). UWAGA! Tego dnia wystawy (…)

Logo 1 procent, duże
Sprawozdania za 2017 r. opublikowane

Uprzejmie informujemy, że 2 lipca opublikowaliśmy w bazie prowadzonej przez Narodowy Instytut Wolności zatwierdzone przez Główną Komisję Rewizyjną PSMK nasze prawem wymagane sprawozdania Organizacji Pożytku Publicznego za rok obrachunkowy 2017 r. Ich kopie zamieszczamy także w dziale 1% dla PSMK.

camp2018
Zapraszamy na tegoroczny Obóz Wolontariacki!

Zachęceni powodzeniem poprzednich edycji, także w 2018 r. w dniach 11-15 sierpnia zapraszamy wszystkich chętnych do naszej historycznej Parowozowni, by sprawdzili się jako Wolontariusze w trakcie specjalnego Obozu. Do udziału w nim tradycyjnie już zapraszamy wszystkich, którzy ukończyli 16 lat, posiadają dobry stan zdrowia i mają odrobinę wolnego czasu oraz chęci do działania na (…)

dsc_0512fb
Parowozy Kultury rozdane!

W piątek 15 czerwca na prośbę skierniewickiego Urzędu Miasta po raz trzeci udostępniliśmy halę maszyn na galę dorocznej nagrody dla ludzi kultury działających w grodzie na Łupią. Od kilku lat nosi ona miano „Parowozów Kultury”, stąd Parowozownia wydaje się być wręcz idealnym miejscem do realizacji tego wydarzenia. W ubiegłym roku (…)

Na górę strony