Witamy na stronie internetowej Polskiego Stowarzyszenia Miłośników Kolei.

Mamy nadzieję, że będzie ona pomocna w zdobyciu informacji dotyczących działalności naszej Organizacji, zachęci Państwa do odwiedzenia Parowozowni Skierniewice w trakcie organizowanych Dni Otwartych oraz innych imprez, a być może stanie się zachętą do udzielenia pomocy przy wciąż organizowanym siłami społecznymi muzeum dawnej kolei w Parowozowni Skierniewice.

Ostatnie aktualności

mg_2710
Freightliner PL ponownie naszym Dobroczyńcą!

Są partnerzy, na których zawsze możemy liczyć. Do nich od lat zalicza się Freightliner PL (spółka amerykańskiego koncernu Genesee & Wyoming) – firma, dla której bezpieczeństwo jest kwestią priorytetową. Rozumiejąc, że remont obiektów Parowozowni przyczyni się do poprawy bezpieczeństwa naszych Gości, Freightliner PL przekazał nam w tym roku 20 000 (…)

mdsc_0141
Rozliczamy zbiórkę na transport SR71-04

Szanowni Państwo, zgodnie z wcześniejszymi deklaracjami poniżej publikujemy pełne rozliczenie zbiórki na transport wagonu silnikowego SR71-04. Ogółem pozyskaliśmy 11 850,50 zł, wydatkowaliśmy zaś 8 549,39 zł. Ponieważ poszukiwaliśmy środków równolegle w kilku źródłach, po otrzymaniu wszystkich wpłat okazało się, że wystąpiła nadwyżka w kwocie 3 301,11 zł, którą zamierzamy przeznaczyć (…)

dsc_0429
Zapraszamy na Święto Kolejarza!

W sobotę 24 listopada zapraszamy do Parowozowni na ostatnie w tym roku otwarte dla wszystkich zwiedzanie obiektu. W ten sposób zamierzamy skromnie uczcić Święto Kolejarza. Tym razem czekamy na Państwa tylko o godzinie 11.00. Oprócz zwiedzenia stałych dotychczasowych wystaw (ekspozycja taboru, urządzenia sterowania ruchem kolejowym itp.), będzie również okazja spotkać (…)

p_20180923_125659
Podsumowujemy tegoroczny Obóz Wolontariacki

Zmiany wprowadzone przez Narodowy Instytut Dziedzictwa w programach wsparcia wolontariatu sprawiły, że tegoroczny konkurs dotacyjny dla organizacji społecznych ogłoszono dość późno. Szczęśliwie jego wyniki ogłoszono na kilka tygodni przed regulaminowym terminem. Dzięki temu jeszcze w wakacje, choć z pewnymi perturbacjami udało się uruchomić nasz Obóz Wolontariacki odbywający się w ramach (…)

dzwignie_post_odst05
Tymczasem, na wystawie urządzeń sterowania ruchem kolejowym…

W cieniu akcji tępienia tryfidów zasiedlających zasieki Parowozowni, toczyły się mozolne prace restauracyjne na wystawie urządzeń sterowania ruchem kolejowym. W dalszym ciągu głównym obiektem naszej działalności jest niespotykana już w normalnej eksploatacji mała nastawnica posterunku odstępowego. Po rozprawieniu się z wnętrznościami skrzyni zawórkowej, mogliśmy zabrać się za dźwignie sygnałowe. Nadspodziewanie (…)

Na górę strony