Witamy na stronie internetowej Polskiego Stowarzyszenia Miłośników Kolei.

Mamy nadzieję, że będzie ona pomocna w zdobyciu informacji dotyczących działalności naszej Organizacji, zachęci Państwa do odwiedzenia Parowozowni Skierniewice w trakcie organizowanych Dni Otwartych oraz innych imprez, a być może stanie się zachętą do udzielenia pomocy przy wciąż organizowanym siłami społecznymi muzeum dawnej kolei w Parowozowni Skierniewice.

Ostatnie aktualności

camp2018
Zapraszamy na tegoroczny Obóz Wolontariacki!

Zachęceni powodzeniem poprzednich edycji, także w 2018 r. w dniach 11-15 oraz 25-26 sierpnia zapraszamy wszystkich chętnych do naszej historycznej Parowozowni, by sprawdzili się jako Wolontariusze w trakcie specjalnego Obozu. Do udziału w nim tradycyjnie już zapraszamy wszystkich, którzy ukończyli 16 lat, posiadają dobry stan zdrowia i mają odrobinę wolnego czasu oraz chęci do (…)

img_0371
Upalny Dzień Otwarty!

Sobota 4 sierpnia była kolejnym dniem, w którym utrzymywały się bardzo wysokie jak na warunki polskie temperatury. Pomimo to odwiedziło nas tego dnia 245 osób. Nie jest to może liczba imponująca, należy jednak pamiętać, że znaczącą liczbę naszych gości stanowią milusińscy, dla których tego typu pogody są szczególnie niebezpieczne… Dziękujemy naszym gościom za (…)

dsc_0945
Mixowaliśmy w Uniejowie!

Weekend 4-5 sierpnia był dla nas bardzo pracowity. Oprócz obsługi Dnia Otwartego musieliśmy jest sprostać uczestnictwu w innym wydarzeniu, tym razem poza Skierniewicami. Ponownie na zaproszenie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Łódzkiego, gościliśmy na imprezie promującej atrakcje Ziemi Łódzkiej. Tym razem dotarliśmy do Uniejowa na Mixer Regionalny ponownie wystawiając się wspólnie z sąsiadami z Kolei Wąskotorowej Rogów-Rawa-Biała. Dziękujemy (…)

dsc_0004
Zapraszamy na wieczorny plener fotograficzny!

Wschody i zachody słońca maja swój niepowtarzalny koloryt. Tych, którzy lubią ciepłe światło sierpniowych późnych popołudni, zapraszamy do naszej Parowozowni w sobotę 18 sierpnia o godz. 18.00 na plener fotograficzny. W jego czasie uczestnicy będą mieli okazję spokojnie i bez pośpiechu wykonywać zdjęcia bez obecności zwykłych turystów, często nieświadomie wchodzących (…)

k3__6614
Zapraszamy na seans filmowy!

W niedzielę 12 sierpnia, o godz. 19.00, zapraszamy do Parowozowni na seans filmowy! Wyświetlony zostanie film dokumentalny o marszałku Piłsudskim pt. „17 dni, które zadecydowały o Polsce” w reżyserii skierniewiczanina Leszka Staronia, a do którego sceny kolejowe były kręcone na terenie naszej szopy – m.in. w „Wittfeldzie” odgrywającym rolę wnętrza (…)

plan-projekty_realizacja_2017_wkz
Rozliczamy zrzutkę na remont dachu nad kanałami 12-13!

Szanowni Państwo, z końcem czerwca ostatecznie zakończyliśmy zapoczątkowaną w ubiegłym roku zrzutkę na remont dachu hali wachlarzowej nad stanowiskami 12-13. Poniżej prezentujemy ostateczne jej szczegółowe rozliczenie (pominęliśmy jedynie zaniedbywalne koszty ekspedycji kubeczków). Łącznie wpłynęło do nas 39 508,67 zł, a wydatki wyniosły 34 649,82 zł. Nadwyżkę 4 858,85 zł przeznaczymy na wkład własny do tegorocznej dotacji na (…)

Na górę strony