Witamy na stronie internetowej Polskiego Stowarzyszenia Miłośników Kolei.

Mamy nadzieję, że będzie ona pomocna w zdobyciu informacji dotyczących działalności naszej Organizacji, zachęci Państwa do odwiedzenia Parowozowni Skierniewice w trakcie organizowanych Dni Otwartych oraz innych imprez, a być może stanie się zachętą do udzielenia pomocy przy wciąż organizowanym siłami społecznymi muzeum dawnej kolei w Parowozowni Skierniewice.

Ostatnie aktualności

mdsc_1097
Zapraszamy na Dzień Dziecka w Parowozowni

Tradycyjnie Dzień Otwarty w pierwszą sobotę czerwca (w tym roku 2.06) dedykujemy najmłodszym fanom starej kolei. Tego dnia jak zawsze zapraszamy do Parowozowni w godzinach 11.00-15.00. Jednak ze względu na specyfikę  Młodych Gości, dla których impreza jest przede wszystkim dedykowana, tym razem nie przewidujemy części standardowych godzin zwiedzania z przewodnikiem (…)

17-06-14-st-pow-fot-marek-moczulski-3
Zapraszamy na spacer na Starych Powązkach

W czwartek 14 czerwca z okazji 173. rocznicy uruchomienia pierwszego odcinka kolei Warszawsko-Wiedeńskiej – królowej polskich dróg żelaznych zapraszamy jak co roku na Stare Powązki. Po zbiórce przy bramie św. Honoraty  o godz. 14.00  pomysłodawca całej akcji Kolega Marek Moczulski poprowadzi na tradycyjne, 34. już spotkanie przy grobie Stanisława Wysockiego, a następnie spacer szlakiem (…)

dsc_0286
IX Kolejowa Noc Muzeów za nami!

Dziewiąta już Kolejowa Noc Muzeów za nami! Choć w sobotę 19 maja siły wyższe trochę pokrzyżowały nam plany i nie wszystko było tak jakbyśmy sami sobie tego wymarzyli, to sama impreza przebiegła planowo, a i liczba gości wynosząca 576 osób wydaje się całkiem przyzwoitą biorąc pod rozmach propozycji na ten wieczór (…)

dsc_0506
Braliśmy udział w I Żyrardowskim Spotkaniu Modelarzy Kolejowych

Na zaproszenie Kolegów z Niezależnego Kolejowego Projektu Modelarskiego uczestniczyliśmy w dniach 12-13 maja w I Żyrardowskim Spotkaniu Modelarzy Kolejowych. Była to dla nas doskonała okazja do promocji Parowozowni w sumie pobliskim Żyrardowie. Zainteresowani mogli u nas znaleźć także materiały promujące naszych Przyjaciół z Stowarzyszenia Górnośląskich Kolei Wąskotorowych opiekujących się unikatową koleją wąskotorową Bytom-Tarnowskie Góry. Gospodarzom (…)

p_20180512_173030
Kontynuujemy prace drogowe

Prowadzone od końca marca, wsparte finansowo przez Miasto Skierniewice, prace drogowe przy torze 12 zlokalizowanym przed halą wachlarzową wkroczyły w półmetek. Dotychczas udało się przeprowadzić korytowanie torowiska, wywieźć dotychczasowy tłuczeń (wymaga przesiania!), a następnie wysypać i ustablizować dywanik z nowego tłucznia. W połowie maja na swoje miejsce trafiły nowe, choć (…)

Na górę strony