Witamy na stronie internetowej Polskiego Stowarzyszenia Miłośników Kolei.

Mamy nadzieję, że będzie ona pomocna w zdobyciu informacji dotyczących działalności naszej Organizacji, zachęci Państwa do odwiedzenia Parowozowni Skierniewice w trakcie organizowanych Dni Otwartych oraz innych imprez, a być może stanie się zachętą do udzielenia pomocy przy wciąż organizowanym siłami społecznymi muzeum dawnej kolei w Parowozowni Skierniewice.

Ostatnie aktualności

g10-piotrkow
Wagony z Piotrkowa Trybunalskiego znalazły nowy dom

Ponad dwa lata temu zostaliśmy zaalarmowani przez miłośników kolei z Piotrkowa Trybunalskiego, że na terenie dawnego Punktu Przeglądów Kontrolnych zlikwidowanej miejscowej lokomotywowni znajdują się dwa wagony towarowe (pruski kryty typu G10 i podwozie podobnego wagonu austriackiego), których własność kolejarze nam przypisują. Wertowanie naszego archiwum przyniosło jedynie poświadczenie faktu, że rzeczywiście (…)

p1200353
Dobiega końca kolejny etap remontu dachu hali wachlarzowej

Dobiegają końca zaplanowane na ten rok prace remontowe dachu hali wachlarzowej. Obecnie skierniewicka firma „Marbudex” prowadzi prace nad kanałem 14, które są współfinansowane przez Łódzkiego Konserwatora Wojewódzkiego Zabytków. Cały czas czynimy starania o pozyskanie środków na remont jeszcze w tym roku dachu nad ostatnimi dwoma kanałami (12 i 13) od (…)

logo_bsskierniewice_biale-tlo_web
Bank Spółdzielczy w Skierniewicach wsparł remont dachu hali wachlarzowej

Miło nam donieść, że Bank Spółdzielczy w Skierniewicach przekazał nam darowiznę w kwocie 3500 zł  z przeznaczeniem na wkład własny do dotacji na remont dachu hali wachlarzowej Parowozowni Skierniewice przyznanej przez MKiDN.

podklady-na-miedzytorzu
Rozpoczynamy kolejną naprawę torów Parowozowni

W tym roku otrzymaliśmy dofinansowanie Miasta Skierniewice na prace naprawcze związane z infrastrukturą torową – przede wszystkim na wymianę najbardziej zdegenerowanych podkładów w newralgicznym dla nas torze nr 59. Zdecydowaliśmy się tutaj na kontynuację stosowania tego typu elementów wykonanych z betonu jako znacznie trwalszych. Ze względów historycznych, ale także ekonomicznych postanowiliśmy wykorzystać tu (…)

13737509_1148943521843554_3028855839048305234_o
Obóz Wolontariacki w Parowozowni Skierniewice

W dniach 5-8 sierpnia zapraszamy na pierwszy turnus  Obozu Wolontariackiego organizowanego przez nasze Stowarzyszenie na terenie naszej historycznej Parowozowni  w ramach realizacji projektu „Wolontariat na rzecz dziedzictwa kulturowego kolei jako forma międzypokoleniowej edukacji technicznej” wspartego  przez Narodowy Instytutu Dziedzictwa Narodowego w ramach programu „Wolontariat dla dziedzictwa”. Projekt skierowany jest do (…)

Na górę strony