Witamy na stronie internetowej Polskiego Stowarzyszenia Miłośników Kolei.

Mamy nadzieję, że będzie ona pomocna w zdobyciu informacji dotyczących działalności naszej Organizacji, zachęci Państwa do odwiedzenia Parowozowni Skierniewice w trakcie organizowanych Dni Otwartych oraz innych imprez, a być może stanie się zachętą do udzielenia pomocy przy wciąż organizowanym siłami społecznymi muzeum dawnej kolei w Parowozowni Skierniewice.

Ostatnie aktualności

dsc_0013popr
Niedziela z „Turkolem”

W niedzielę 14 lipca Skierniewice gościły pociągi organizowane przez Turystykę Kolejowa TurKol.pl. Wychodząc na przeciw potrzebom turystów nimi podróżujących, zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, otworzyliśmy tego dnia Parowozownię dodatkowo dla zwiedzających. Mile byli także widziani mieszkańcy Skierniewic, którzy przyszli powitać pociąg z parowozem Pt47-65 na skierniewickiej stacji. Dzięki temu nasze statystyki (…)

dsc_0134
W podzięce Wolontariuszom – wycieczka studialna do Czech i Niemiec

Do stałego programu naszych działań wyszły już wyjazdy studialne za granicę adresowane do najaktywniejszych wolontariuszy. Są one z jednej strony formą podziękowania za wkładany w prace w Parowozowni wysiłek, z drugiej zaś – dają możliwość wykonania ciekawych obserwacji i zdobycia wiedzy, którą będzie można wykorzystać do rozwoju skierniewickiej „szopy”. Tym (…)

dsc_0089
Lipcowy Dzień Otwarty za nami

Niepewna pogoda sprawiła, że w trakcie lipcowego Dnia Otwartego było nam daleko do bicia rekordów. Niemniej jednak liczba 247 Gości Parowozowni, która w sobotę 6 lipca ją odwiedziła nie jest również powodem do wstydu! Prócz zwiedzania wnętrza hali wachlarzowej przeznaczonej do postoju parowozów wraz znajdującą się w niej kolekcją historycznego (…)

1 procent podatku
Sprawozdanie OPP za 2018 r. opublikowane!

Uprzejmie informujemy, że 27 czerwca w bazie prowadzonej przez Narodowy Instytut Wolności zostały opublikowane zatwierdzone przez Główną Komisję Rewizyjną PSMK nasze prawem wymagane sprawozdania Organizacji Pożytku Publicznego za rok obrachunkowy 2018 r. Kopie wspomnianych dokumentów zamieszczamy podobnie jak w latach ubiegłych również w dziale 1% dla PSMK. Za okazane nam w ubiegłym roku wsparcie jeszcze raz (…)

dsc_0368
Zapraszamy na Obozy Wolontariackie!

Zachęceni powodzeniem poprzednich edycji, także w 2019 r. w dniach: 18-21 lipca; 14-18 sierpnia. zapraszamy wszystkich chętnych do naszej historycznej Parowozowni, by sprawdzili się jako Wolontariusze w trakcie specjalnego Obozu. Do udziału w nim tradycyjnie już zapraszamy wszystkich, którzy ukończyli 16 lat, posiadają dobry stan zdrowia i mają odrobinę wolnego czasu oraz chęci (…)

Na górę strony