Witamy na stronie internetowej Polskiego Stowarzyszenia Miłośników Kolei.

Mamy nadzieję, że będzie ona pomocna w zdobyciu informacji dotyczących działalności naszej Organizacji, zachęci Państwa do odwiedzenia Parowozowni Skierniewice w trakcie organizowanych Dni Otwartych oraz innych imprez, a być może stanie się zachętą do udzielenia pomocy przy wciąż organizowanym siłami społecznymi muzeum dawnej kolei w Parowozowni Skierniewice.

Ostatnie aktualności

Dzień Dziecka 2015 - puzzle
Zapraszamy na Dzień Dziecka w Parowozowni

Tradycyjnie Dzień Otwarty w pierwszą sobotę czerwca (w tym roku 4.06) dedykujemy najmłodszym fanom starej kolei. Tego dnia w godzinach 11.00-15.00 przewidujemy m.in.: prezentację kultowych aut w ramach zlotu grupy Skierniewickie Klasyki; stoisko Bolimowskiego Parku Krajobrazowego; pokazy cyfrowego sterowania makieta kolejową we współpracy ze sklepem modelarskim LOKO-MODEL; wystawę urządzeń sterowania (…)

SONY DSC
Zlot Klasyków odwiedził Parowozownię

Tegoroczna wiosna będzie upływać nam pod znakiem licznych imprez z udziałem jeszcze nie tak starych, a już mających charakter zabytkowy samochodów. 21 maja jako pierwszy do nas dotarł Zlot Klasyków organizowany w pobliskim Żyrardowie z okazji 100-lecia tego miasta. W Parowozowni znajdował się jeden z punktów kontrolnych przeznaczony dla uczestników (…)

img_5904
Kolejne spotkanie w ramach Warsztatów Edukacji Technicznej

W trakcie ostatnich imprez uczestnicy Warsztatów Edukacji Technicznej wsparli nas przy ich organizacji i obsłudze. W wracają jednak oni do doskonalenia swoich umiejętności warsztatowych przy renowacji naszych pojazdów. Jeśli ktoś z Was ma 15-26 lat i nie wie co z sobą zrobić w najbliższą sobotę 21.05 maja oraz chce się (…)

img_5937
Kolejna Noc Muzeów w Parowozowni Skierniewice odeszła do historii

Zgodnie już w wieloletnią tradycją odbyła się 14 maja w Parowozowni kolejna Noc Muzeów. W tym roku ponownie miała ona charakter ogólnomiejski, a pomiędzy poszczególnymi przygotowanymi na ten wieczór atrakcjami poruszał się uruchomiony przez władze Skierniewic darmowy autobus.  Warto przypomnieć, że jesteśmy prekursorami tej inicjatywy w Skierniewicach – w inauguracyjnym (…)

13198547_1305093226184176_6628891417605171220_o
Zapraszamy na Rajd Żuka!

W sobotę 11 czerwca okolicach Skierniewic będzie się odbywał trzeci już z kolei Rajd Zabytkowych Pojazdów Użytkowych znany także jako Rajd Żuka. My zostaliśmy jednym z partnerów przedsięwzięcia, a jego ogólnodostępny finał będzie miał miejsce na terenie naszej Parowozowni. Wszystkich zainteresowanych startem w tej niebanalnej imprezie odsyłamy do jej regulaminu (…)

Na górę strony