Witamy na stronie internetowej Polskiego Stowarzyszenia Miłośników Kolei.

Mamy nadzieję, że będzie ona pomocna w zdobyciu informacji dotyczących działalności naszej Organizacji, zachęci Państwa do odwiedzenia Parowozowni Skierniewice w trakcie organizowanych Dni Otwartych oraz innych imprez, a być może stanie się zachętą do udzielenia pomocy przy wciąż organizowanym siłami społecznymi muzeum dawnej kolei w Parowozowni Skierniewice.

Ostatnie aktualności

pf-2019
Wesołych Świąt i Szczęśliwego Nowego Roku!
20191208_122935
Rozpoczął się remont dawnej wieży wodnej

Na ten moment czekaliśmy od lat! Z początkiem grudnia skierniewicka firma Marbudex rozpoczęła pierwszy etap remontu budynku dawnej wieży wodnej (zwanej również ze względu na późniejsze przeznaczenie także łaźnią). W jego ramach będzie wykonany nowy dach i skute uszkodzone tynki w części budynku przyległej do torów szlakowych. Nie ukrywamy, że (…)

mdsc_0662
SR71-04 znowu jeździ!

Jesienne chłody dość mocno skutecznie ograniczyły pole prac przy lokomotywie spalinowej Ls60-143 – wszak lakierów nie można nakładać, gdy temperatury są grubo poniżej 10 stopni Celsjusza. Stąd powrót naszej ekipy od spalinowych pojazdów trakcyjnych do wagonu motorowego SR71-04. W ostatnich tygodniach 2019 r. każdą wolną chwilę nasi koledzy wykorzystali na (…)

pitax_logo_orange
Przekaż nam swój 1% z PITaxem!

Chcąc ułatwić Państwu wspieranie naszej organizacji 1% podatku nawiązaliśmy współpracę z Instytutem Wsparcia Organizacji Pozarządowych – od 1.01.2020 r. będzie można wypełniać zeznania podatkowe korzystając z narzędzia PITax przygotowanego przez naszego partnera. Jednym kliknięciem myszy zostaną Państwo przekierowani na stronę pomagającą w rozliczeniu. Tam można skorzystać ze specjalnej aplikacji on-line (…)

afisz-2020-new-a2
Zapraszamy w 2020 r. na 16 sezon turystyczny w Parowozowni Skierniewice

Zgodnie z wieloletnią już tradycją ze znacznym wyprzedzeniem publikujemy terminarz wydarzeń w Parowozowni Skierniewice na kolejny (tym razem 2020) rok. Jest to rok szczególny – aż trzech rocznic, które chcielibyśmy godnie uczcić: W maju minie 15 lat odkąd udostępniamy Państwu regularnie nasz obiekt; W sierpniu minie 100-lecie pomocy węgierskiej, która trafiła (…)

Na górę strony