Witamy na stronie internetowej Polskiego Stowarzyszenia Miłośników Kolei.

Mamy nadzieję, że będzie ona pomocna w zdobyciu informacji dotyczących działalności naszej Organizacji, zachęci Państwa do odwiedzenia Parowozowni Skierniewice w trakcie organizowanych Dni Otwartych oraz innych imprez, a być może stanie się zachętą do udzielenia pomocy przy wciąż organizowanym siłami społecznymi muzeum dawnej kolei w Parowozowni Skierniewice.

Ostatnie aktualności

dsc_0357
(Prawie) rekordowa X Kolejowa Noc Muzeów!

W sobotę 18 maja już po raz dziesiąty zaprosiliśmy mieszkańców Skierniewic i gości grodu nad Łupią do udziału w Kolejowej Nocy Muzeów. Tradycyjne obejmowała ona wieczorne oraz nocne zwiedzanie naszej „szopy” (w godzinach 19.00-24.00). W jej trakcie padł drugi co do wielkości wynik frekwencji na tej imprezie – 930 osób. Pierwszy (…)

dsc_0491
Dzień Dziecka w Parowozowni Skierniewice tuż-tuż!

W sobotę 1 czerwca w godz. 11.00-15.00 serdecznie zapraszamy na specjalny Dzień Otwarty w Parowozowni Skierniewice, znajdującej się przy ul. Łowickiej 1, przeznaczony przede wszystkich dla naszych najmłodszych gości z okazji przypadającego właśnie Dnia Dziecka. Na milusińskich będą oczekiwać: urządzenia do obsługi parowozów; interaktywna wystawa ”Urządzenia sterowania ruchem kolejowym”; wystawa (…)

darek
Zmarł Dariusz Lisiecki

Z przykrością dowiedzieliśmy się, że w dniu 29 kwietnia 2019 roku zmarł nieoczekiwanie w wieku zaledwie 63 lat Dariusz Lisiecki, wieloletni członek naszego Stowarzyszenia. Uroczystości pogrzebowe odbędą się w dniu 8 maja. O godzinie 11.00 rozpocznie się Msza żałobna w kaplicy przy ulicy Strobowskiej w Skierniewicach, po czym nastąpi przeniesienie (…)

20190504_1108271
Rozpoczęliśmy XV sezon turystyczny w Parowozowni!

XV sezon turystyczny w Parowozowni zainaugurowany! Pomimo niezbyt przyjemnej pogody odwiedziło nas w sobotę 4 maja aż 509 osób, dla których oprócz dotychczasowych atrakcji takich jak zwiedzanie hali wachlarzowej z przewodnikiem czy też stała ekspozycja urządzeń sterowania ruchem kolejowym przygotowaliśmy także wystawę Kolejowe Skierniewice – Parowozownia w fotografii Zbyszka Gradowskiego (…)

psmk_1_v_1
Kontynuujemy prace torowe

Przełom kwietnia i maja poświęciliśmy na kontynuację prac przy torze 14 przed halą wachlarzową. W ich trakcie zostały narzucone na swoje miejsce oraz złupkowane szyny. Następnie zostały przykręcone do podkładów. Ze względu na występowanie w torze szyn różnych typów wymagało to zastosowania specjalnych łapek oraz ciągłej pracy z toromierzem, tak (…)

Na górę strony