Witamy na stronie internetowej Polskiego Stowarzyszenia Miłośników Kolei.

Mamy nadzieję, że będzie ona pomocna w zdobyciu informacji dotyczących działalności naszej Organizacji, zachęci Państwa do odwiedzenia Parowozowni Skierniewice w trakcie organizowanych Dni Otwartych oraz innych imprez, a być może stanie się zachętą do udzielenia pomocy przy wciąż organizowanym siłami społecznymi muzeum dawnej kolei w Parowozowni Skierniewice.

Ostatnie aktualności

Logo 1 procent, duże
Ważna informacja dla naszych Darczyńców 1%

Drodzy nasi Drodzy Darczyńcy, trwają przygotowania do przesłania Państwu podziękowań za przekazany nam w 2016 r. 1% podatku. Niestety w obecnej sytuacji prawnej nie możemy wzorem ubiegłych lat wykorzystywać do tego celu danych adresowych otrzymanych od Urzędów Skarbowych. W związku z tym zwracamy się do wszystkich, którym przy wpisywaniu do (…)

mdsc_0144
O ubiegłorocznej rozbudowie ekspozycji urządzeń kolejowej łączności – odcinek 1

Niemal równo rok temu informowaliśmy o rozpoczęciu montażu stałej ekspozycji urządzeń kolejowej łączności. Po przygotowaniu dwóch pomieszczeń, ukoronowanym w styczniu 2016 położeniem w pierwszym z pomieszczeń nowej wykładziny podłogowej, przystąpiliśmy na początek do ustawiania kompletu szaf telefonii nośnej. Szafy przez kilka kolejnych weekendów przeniesiono i umocowano do podłogi oraz (na (…)

Pierwsza dotacja w 2017 r.!

W tym roku złożyliśmy już do rożnych instytucji 10 wniosków o dofinansowanie projektów realizowanych na terenie Parowozowni. Głównie nakierowane są one na poprawę stanu rożnych elementów jej infrastruktury.  Pierwsze sukcesy już są! 10 lutego dotarła do nas informacja o zarezerwowaniu przez Urząd Miasta Skierniewice rekordowej kwoty 14 500 zł z (…)

img_2465
Mamy nowe władze!

W sobotę 10 grudnia 2016 r. odbyło się VII Walne Zgromadzenie Członków PSMK w trakcie którego dokonano m.in. wyboru nowych władz. Zgodnie z obowiązującymi przepisami, wybrane władze obejmowały swoje funkcje po zarejestrowaniu ich składu w Krajowym Rejestrze Sądowym, co nastąpiło dopiero w drugiej połowie stycznia 2017 r. Jednocześnie został wprowadzony (…)

dsc_1762
Wspomnienie o Paulinie Sasin

Paulina Sasin urodziła się 2 grudnia 1992 r. Dorastała i uczyła się w Białymstoku, w tym to też mieście pomimo bardzo młodego wieku zdążyła się zapisać w pamięci wielu ludzi jako bardzo aktywna i prężna działaczka licznych organizacji pozarządowych, wśród których wypadałoby wymienić przede wszystkim lokalny sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy i (…)

Na górę strony