Witamy na stronie internetowej Polskiego Stowarzyszenia Miłośników Kolei.

Mamy nadzieję, że będzie ona pomocna w zdobyciu informacji dotyczących działalności naszej Organizacji, zachęci Państwa do odwiedzenia Parowozowni Skierniewice w trakcie organizowanych Dni Otwartych oraz innych imprez, a być może stanie się zachętą do udzielenia pomocy przy wciąż organizowanym siłami społecznymi muzeum dawnej kolei w Parowozowni Skierniewice.

Ostatnie aktualności

20210718_160921
Zrzuć się na lepszą emeryturę skierniewickich weteranów stalowych szlaków

Szanowni Państwo, ubiegły rok, choć realizowaliśmy remonty naszej Parowozowni raczej w standardowym zakresie,  udało nam się zamknąć bez odwoływania się próśb o szczególne dodatkowe wsparcie. Pomógł nam w tym nieco łut szczęścia – kilka ekip filmowych zostawiło w naszej kasie całkiem przyzwoite kwoty. Niestety bieżący rok pod tym względem zapowiada (…)

1-psmk-szablon
Opublikowaliśmy w bazie NIW sprawozdanie OPP za 2020 r.

Uprzejmie zawiadamiamy, że opublikowaliśmy w bazie Narodowego Instytutu Wolności wymagane prawem od Organizacji Pożytku Publicznego sprawozdania naszego Stowarzyszenia za 2020 r. Poniżej zaś zamieszczamy linki do poszczególnych jego elementów archiwizowanych również na naszym serwerze.

pulpet013
Uruchomiliśmy symulator lokomotywy SM42

Dobiegły końca prace przy naszym projekcie pulpitu do symulatora lokomotywy spalinowej SM42. Premiera symulatora w Parowozowni w trakcie Dnia Otwartego 3 lipca 2021 r. była zwieńczeniem prac trwających od roku 2018. Wtedy to na bazie stanowiska przywiezionego przed 20-stu laty z sali szkoleń lokomotywowni Warszawa Odolany postanowiliśmy zrobić coś bardziej (…)

do03072021
Lipcowy Dzień Otwarty z niespodzianką!

Na Dzień Otwarty 3 lipca 2021 r. przygotowaliśmy niespodziankę zlokalizowaną w tzw. Kuźni Artystycznej. Tejże soboty wystartował bowiem z sukcesem symulator lokomotywy SM42 tworzony od pewnego czasu przez naszych Wolontariuszy. Gwoli statystycznej ścisłości informujemy, że choć pogoda nie sprzyjała, to odwiedziło nas w trakcie rzeczonego dnia 141 osób. Część z (…)

igor-tuka_small
Odszedł Igor Tuka

Z żalem dowiedzieliśmy się, że w południe 25 czerwca zginął tragicznie w Skierniewicach, w wieku zaledwie 28 lat, współpracujący w latach 2009-2016, członek naszego Stowarzyszenia kol. Igor Tuka. Uroczystości pogrzebowe Igora odbędą się w czwartek 1.07. na nowym cmentarzu w Skierniewicach przy ul. Strobowskiej – wystawienie Ciała w kaplicy o (…)

Na górę strony