Witamy na stronie internetowej Polskiego Stowarzyszenia Miłośników Kolei.

Mamy nadzieję, że będzie ona pomocna w zdobyciu informacji dotyczących działalności naszej Organizacji, zachęci Państwa do odwiedzenia Parowozowni Skierniewice w trakcie organizowanych Dni Otwartych oraz innych imprez, a być może stanie się zachętą do udzielenia pomocy przy wciąż organizowanym siłami społecznymi muzeum dawnej kolei w Parowozowni Skierniewice.

Ostatnie aktualności

img_1618
Ważna informacja o zawieszeniu możliwości zwiedzania Parowozowni!

Szanowni Państwo, zwracamy się z gorącą prośbą o stosowanie się do ogólnych wytycznych administracji publicznej i nieplanowanie w najbliższym czasie wizyt także i w naszej Parowozowni. Liczymy na zrozumienie naszego apelu wynikającego z wyjątkowej sytuacji, jakiej wszyscy jesteśmy świadkami. Na chwilę obecną odwołany jest początek sezonu turystycznego zaplanowany na pierwszy (…)

fanimani0402
Zachęcamy do wspierania nas dzięki Fani Mani!

Szanowni Państwo, czas mamy szczególny, gdy potrzeby zabytków zwłaszcza techniki schodzą na dalszy plan. Niestety korozja metali czy erozja murów oraz gnicie drewna nie znają pojęcia epidemii i nie chcą bynajmniej z tego powodu zahamować. Zdajemy sobie sprawę, że tym roku (a być może i w kolejnym) będziemy zdani przede (…)

wielkanoc-2020
Wesołych Świąt Wielkanocnych!
pamietnik-okladka4
Ukazała się nowa książka naszego Kolegi Marka Zienkowicza

Nakładem wydawnictwa Literacka PKP-Jazda ukazała się kolejna książka naszego stowarzyszeniowego Kolegi Marka Zienkowicza zatytułowana Pamiętnik z mazowieckich szlaków. Marek kontynuuje w niej tematykę swojej wcześniejszej, wydanej w 2010 r. książki 1435 mm. A co znajdziemy w książęce? Oczami wyobraźni zobaczymy, wspaniałe opisy krajobrazów mijanych na trasie. W końcu wspomnienia z (…)

mdsc_0100
Trwa rozbudowa ekspozycji urządzeń telekomunikacji kolejowej

Dawno nie zdawaliśmy sprawozdania z tego co dzieję się na naszej ekspozycji telefonii kolejowej. Dziś naprawiamy ten błąd i kreślimy kilka zdań na temat co w ciągu ostatniego roku się tam wydarzyło. Niestety prace prowadzimy z własnych środków, więc toczą się swoim rytmem. W 2019 r. trzeci pokój, w którym (…)

Na górę strony