Odbyła się prelekcja i dyskusja „Urządzenia sterowania ruchem kolejowym – dziedzictwo niedoceniane. Jak pokazują je inni”.

20231007_191811 Wieczorem 7 października 2023 r. natomiast miała miejsce prawdziwa gratkę dla miłośników historycznych nastawnic i semaforów – w klimatycznych pomieszczeniach naszej wystawy urządzeń sterowania ruchem kolejowym (usrk) odbyło się spotkanie się przy zdjęciach Ariela Ciechańskiego i dyskusja na temat: Urządzenia sterowania ruchem kolejowym – dziedzictwo niedoceniane. Jak pokazują je inni. Nasz kolega na ponad 160 fotografiach pochodzących z muzeów kolejowych Polski, Czech, Austrii, Niemiec, Słowenii, Francji, Szwajcarii, Belgii i Wielkiej Brytanii dokonał przeglądu różnych podejść do eksponowania usrk. Wyszedł on od prezentacji ich in situ, następnie przyjrzał się krytycznie ich eskpozycjom zewnętrznym i wewnętrznym, a skończył na specjalnie tworzonych budynkach przypominających wyglądem nastawnie. Temat był na tyle interesujący, że przyciągnął ponad 20 uczestników. Spotkanie odbyło się w ramach realizacji projektu W 175-lecie ukończenia Kolei Warszawsko-Wiedeńskiej – wolontariat w Parowozowni Skierniewice dla dziedzictwa kolei stworzonej przez polskich patriotów.

DOFINANSOWANO ZE ŚRODKÓW MINISTRA KULTURY I DZIEDZICTWA NARODOWEGO W RAMACH PROGRAMU NARODOWEGO INSTYTUTU DZIEDZICTWA – WSPÓLNIE DLA DZIEDZICTWA

b002 c039

Na górę strony