Rekordowa Kolejowa Noc Muzeów!

Noc Muzeów - przemrasz 17 maja 2014 r. Kolejowa Noc Muzeów już po raz piąty zawitała do skierniewickiej Parowozowni! Skończyła się ona kolejnym rekordem frekwencji – pomimo  braku bezpłatnych pociągów specjalnych z Łodzi i Warszawy w ciągu niespełna 4 godzin odwiedziły nas 943 osoby. Tradycyjnie już przygotowaliśmy iluminowaną wystawę taboru kolejowego na zewnątrz – na torze 59 stanął TKi3-137 ze składem pociągu mieszanego, natomiast na obrotnicy pozował TKt48-39. Niepewna pogoda skłoniła nas do podjęcia decyzji o udostępnieniu do zwiedzania także wnętrza części hali wachlarzowej – oczywiście także specjalnie podświetlonej.

Noc Muzeów - Janek z grupą Noc Muzeów na hali głównej
Noc Muzeów - TKt48 Noc Muzeów - steinfurt

Noc Muzeów - pulpit kostkowy Dużym zainteresowaniem cieszyła się również wystawa urządzeń sterowania ruchem kolejowym – aby osiągnąć efekt zbliżony do unikalnej atmosfery pracy nocą na prawdziwej nastawni zamontowaliśmy tzw. lampy szczelinowe, sprawiające że pomieszczenie wystawowe tonęło w półmroku eksponującym lampki na pulpitach nastawczych. Można było zwiedzać także halę maszyn, kuźnię i wystawy czasowe. Spragnieni i głodni mogli wzmocnić się przed dalszymi atrakcjami przygotowanymi na Noc Muzeów nie tylko przez PSMK, ale także przez inne instytucje kultury w mieście. Napoje i potrawy z grilla serwowała pizzeria Atmosfera.

Noc Muzeów - nastawnica suwakowa Noc Muzeów - dźwignie

Tegoroczna, jubileuszowa Kolejowa Noc Muzeów odbywała się pod honorowym patronatem  Zbigniewa Klepackiego – Podsekretarza w Ministerstwie Infrastruktury i Rozwoju oraz Witolda Stępnia – Marszałka Województwa Łódzkiego.

Gościom wybierającym dojazd koleją powrót do domów gratis zapewniły PKP Intercity, Przewozy Regionalne i Koleje Mazowieckie.

Naszym Gościom, Honorowym Patronom i Partnerom serdecznie dziękujemy!

OrgAnizatorzy

Logo FPKW Logo PSMK, czarne

Honorowy patronat

mwl   Patronat MIR

Partnerzy

PKP Intercity Przewozy Regionalne   Koleje Mazowieckie plk_new Herb Skierniewice

Patroni medialni

Głos Skierniewic Skierniewickie.pl TV Skierniewice Radio RSC

Na górę strony