Zapraszamy na piątą Kolejową Noc Muzeów!

Kolejowa Noc Muzeów 2013, Ty2-1407 i TKt48-39 17 maja 2014 r. Kolejowa Noc Muzeów już po raz piąty zawita do Rogowa i Skierniewic! Podczas jedynej takiej nocy w roku, swoje podwoje otworzy Parowozownia Skierniewice (Skierniewice, ul. Łowicka 1) oraz muzeum zabytkowej Kolei Wąskotorowej Rogów – Rawa – Biała (Rogów, ul. Dworcowa 37). W nocnej scenerii będzie można poznawać historię kolei oraz zrobić niepowtarzalne zdjęcia.

Tegoroczna, jubileuszowa Kolejowa Noc Muzeów odbywa się pod honorowym patronatem  Zbigniewa Klepackiego – Podsekretarza w Ministerstwie Infrastruktury i Rozwoju oraz Witolda Stępnia – Marszałka Województwa Łódzkiego.

Duże atrakcje czekają na zwiedzających w Skierniewicach (godz. 20.00-0.00). Historyczne zabudowania zabytkowej parowozowni kryją w sobie zabytkowe lokomotywy i wagony pochodzące z XIX i XX w. Specjalnie z tej okazji przygotowaliśmy iluminowaną wystawę taboru kolejowego (jedyny raz w roku!), a także istnieje możliwość zwiedzania wystawy urządzeń sterowania ruchem kolejowym, hali maszyn, kuźni i wystaw czasowych. Zmęczeni turyści będą mogli posilić się na terenie parowozowni potrawami z grilla serwowanymi przez pizzerię Atmosfera. Dodatkowo uczestnicy będą mogli zaliczyć nocny spacer po mieście lub skorzystać z bezpłatnych miejskich autobusów, które dowiozą do innych atrakcji (m.in.  Pałac Prymasowski, Brama Parkowa, Biuro Wystaw Artystycznych, Miejski Ośrodek Kultury, Regionalna Akademia Twórczej Przedsiębiorczości, Izba Historii Skierniewic, Miejska Biblioteka Publiczna).

W Rogowie (godz. 18.30-22.30) na uczestników Nocy czeka możliwość zwiedzania stacji, izby muzealnej oraz kuźni zabytkowej Kolei Wąskotorowej Rogów – Rawa – Biała. Wizyta w Rogowie zakończy się przejazdem wąskotorowym pociągiem. Informacje o rozkładzie jazdy nocnego wąskotorowego pociągu Rogów – Jeżów – Rogów, system rezerwacji miejsc na ten przejazd oraz inne informacje dostępne są na www.kolejrogowska.pl.

Uwaga: w tym roku ze względu na coraz większe zainteresowanie uczestników nie ma bezpłatnych pociągów specjalnych i nie obowiązuje system rezerwacji. Dojazd zapewnią rozkładowe pociągi PKP Intercity i Przewozów Regionalnych, które przygotowały specjalną ofertę promocyjną (tzw. powrót gratis pociągiem danego przewoźnika na podstawie biletu TAM tego samego przewoźnika). Każdy, kto tego dnia przyjedzie do Skierniewic i Rogowa pociągiem danego przewoźnika, będzie mógł, na podstawie biletu TAM z pieczęcią „Kolejowa Noc Muzeów Rogów-Skierniewice”, nieodpłatnie powrócić do miejsca rozpoczęcia podróży pociągiem tego samego przewoźnika).

Prosimy o zapoznanie się z warunkami poszczególnych ofert promocyjnych.

Szczegóły oferty promocyjnej PKP Intercity

Każdy, kto tego dnia przyjedzie do Skierniewic i Rogowa pociągiem PKP Intercity, będzie mógł, na podstawie biletu TAM z pieczęcią „Kolejowa Noc Muzeów Rogów-Skierniewice”, nieodpłatnie powrócić do miejsca rozpoczęcia podróży, w obrębie całego kraju, korzystając z pociągów przewoźnika spółki PKP IC. Pieczątkę „Kolejowa Noc Muzeów Rogów-Skierniewice” będzie można uzyskać w Skierniewicach (Parowozownia, ul. Łowicka 1) oraz w Rogowie (stacja Rogów Towarowy Wąsk., ul. Dworcowa 37). Specjalnie tego dnia w Rogowie zatrzymają się wybrane pociągi TLK. Pełna informacja o warunkach oferty znajduje się na stronie Przewoźnika.

Szczegóły oferty promocyjnej Przewozów Regionalnych

Każdy, kto tego dnia przyjedzie do Skierniewic i Rogowa pociągiem Przewozów Regionalnych, będzie mógł, na podstawie biletu TAM z pieczęcią „Kolejowa Noc Muzeów Rogów-Skierniewice”, nieodpłatnie powrócić do miejsca rozpoczęcia podróży, w obrębie województwa łódzkiego i śląskiego z kierunku Częstochowy, korzystając z pociągów przewoźnika spółki Przewozy Regionalne. Pieczątkę „Kolejowa Noc Muzeów Rogów-Skierniewice” będzie można uzyskać w Skierniewicach (Parowozownia, ul. Łowicka 1) oraz w Rogowie (stacja Rogów Towarowy Wąsk., ul. Dworcowa 37).

Szczegóły oferty promocyjnej KOLEI MAZOWIECKICH

W sobotę 17 maja, od godz. 16.00 do godz. 1.00 w nocy w niedzielę 18 maja, na podstawie zakupionego i wykorzystanego wcześniej biletu, a także na podstawie wydrukowanego kuponu ze strony www.mazowieckie.com.pl, podstemplowanego pieczątką „Nocy Muzeów”, będzie można nieodpłatnie wrócić z imprezy. Przejazdy osób na „Noc Muzeów” będą się odbywały na podstawie biletów nabytych według indywidualnych uprawnień na przejazd (w jedną stronę). Kupon będzie jedynym dokumentem poświadczającym udział w „Nocy Muzeów”. Nieodpłatne przejazdy będą ważne w pociągach KM na obszarze ograniczonym stacjami: Skierniewice, Łowicz Główny, Sierpc, Działdowo, Ostrołęka, Małkinia, Łuków, Dęblin, Skarżysko Kamienna, Drzewica. Osoby, które będą chciały skorzystać z podróży pociągiem KM poza wyznaczonymi godzinami będą musiały zakupić dokument przejazdowy. Kupon będzie dostępny na stronie Kolei Mazowieckich 15 i 16 maja 2014 r.

Pieczątka „Nocy Muzeów” będzie dostępna na stanowisku informacyjnym na Placu Defilad w Warszawie, w Muzeum Kolejnictwa w Warszawie, Parowozowni Skierniewice i na stacji kolei wąskotorowej w Rogowie.

Ponadto Koleje Mazowieckie, na terenie Muzeum Kolejnictwa w Warszawie, udostępnią do zwiedzania autobus szynowy. Na pokładzie maszynista oraz kierownik pociągu będą udzielali zainteresowanym niezbędnych informacji nt. pojazdu i jego możliwości technicznych, a także opowiedzą o swojej codziennej pracy.

Takie rozwiązanie zapewni Państwu większą swobodę, indywidualny wybór atrakcji w zależności od czasu i zainteresowań oraz podjęcie decyzji w ostatniej chwili bez konieczności wcześniejszej rezerwacji miejsca w pociągach normalnotorowych do Rogowa i Skierniewic (uwaga: rezerwacja dotyczy wyłącznie pociągu wąskotorowego w Rogowie).

Ze względu na powrót w późnych godzinach nocnych prosimy o zabranie ciepłego ubrania oraz posiłków regeneracyjnych.

 Serdecznie zapraszamy!

 

OrgAnizatorzy

Logo FPKW                  Logo PSMK, czarne

Honorowy patronat

mwl              Patronat MIR

Partnerzy

PKP Intercity    Przewozy Regionalne

  Koleje Mazowieckie      plk_new      Herb Skierniewice

Patroni medialni

Głos Skierniewic   Skierniewickie.pl    TV Skierniewice    Radio RSC

Na górę strony