Przygotowania do sezonu turystycznego

Porządki w hali wachlarzowej

Zimą skierniewicka Parowozownia, choć z zewnątrz wydaje się uśpiona, w rzeczywistości żyje swym ukrytym życiem. Gdy niskie temperatury nie pozwalają na prace przy taborze czy remoncie obiektów, można wreszcie skupić się na odkładanych od miesięcy „na później” pracach porządkowych.

W pierwszej kolejności dokonaliśmy przeglądu narzędzi oraz uporządkowaliśmy ślusarnię, w której planujemy już za kilka tygodni przystąpić do prac m.in. przy naszym wagonie-piwiarce.

Ubiegłoroczny remont części dachu na hali wachlarzowej umożliwia nam w niedalekiej przyszłości ponowne udostępnienie jej fragmentu dla naszych Gości, stąd też od kilku tygodni trwają prace porządkowe na trasie przeznaczonej do zwiedzania. Usuwamy z niej odpady z remontu i zmagazynowane na okres wyłączenia hali z udostępniania części taboru, a także inne elementy utrudniające poruszanie się po wnętrzu. Mamy nadzieję, że już nic nie stanie na przeszkodzie, aby 4 maja mogli Państwo zobaczyć na własne oczy m.in. odbudowany dach, którego remont był możliwy także dzięki Państwa odpisom 1%.

Na górę strony