Pociąg mikołajkowy

W sobotę, 5 grudnia po raz pierwszy w historii Skierniewic, z Parowozowni wyjechał pociąg mikołajkowy. Poprowadziła go specjalnie przystrojona w mikołajowe czapki drużyna PSMK. Trasa wiodła do firmy VOG, która dysponuje bocznicą kolejową w przemysłowej części miasta. W podróży śladami Mikołaja uczestniczyli młodzi skierniewiczanie: dzieci z 1 klasy szkoły nr 4 oraz dzieci pracowników VOG.

Pociąg mikołajkowy Pociąg mikołajkowy, wnętrze Steinfurta

Przypadek zrządził, że naszym składem mogliśmy podwieźć miłego wędrowca, który właśnie podążał niedaleko torów kolejowych. św. Mikołaj wsiadł do naszego pociągu, a gdy tylko zobaczył, że w wagonie jadą dzieci, natychmiast wyszukał w swoim worku tabliczki czekolady i obdarował nimi małych podróżnych. Przypomniał także, żeby głównej dostawy prezentów dzieci spodziewały się w Wigilię, pod choinką – oczywiście, jeżeli będą grzeczne.

W VOG-u czekały nowe atrakcje. Mali podróżnicy zobaczyli magazyn wysokiego składowania. Mogli też przymierzyć się do obsługującego magazyn wózka widłowego. Później dla zmarzniętych była gorąca herbata, a dla wszystkich pyszny owocowy deser. Na koniec okazało się jeszcze, że także w świetlicy VOG-u św. Mikołaj zostawił całą piramidę prezentów, które nasi podróżni z wdzięcznością przyjęli. Droga powrotna upłynęła na oglądaniu prezentów i wymianie wrażeń.

Pociąg mikołajkowy, zakłady VOG Prezenty od VOG

Jest szansa, że za rok PSMK, VOG sp. z o.o. i PKP PLK S.A. zorganizują podobny przejazd.

(ipa)

Na górę strony