Karawana 2006

Festiwal Karawana 2006

W dniach 12 i 13 maja na terenie Parowozowni odbył się Międzynarodowy Festiwal Karawana 2006. Głównym celem festiwalu był przegląd i promocja twórczości osób niepełnosprawnych z Polski i z zagranicy oraz integracja środowisk
Na scenie ustawionej na dziedzińcu Parowozowni występowały amatorskie zespoły muzyczne i teatralne z Warsztatów Terapii Zajęciowej w Skierniewicach i Kielcach, Ośrodka Szkolno – Wychowawczego dla Osób Niewidomych w Laskach a także złożony z niepełnosprawnych muzyków, szwajcarski zespół „Friedheimer Spatzen” pod kierownictwem Andiego Reinharda.

Artystów niepełnosprawnych wspomagali ludzie od lat związani z estradą. Przed uczestnikami Festiwalu zaprezentowali się Victor Voronov i aktorzy studenckiego teatru z Samarskiej Państwowej Akademii Transportu Kolejowego, znana i ceniona gwiazda szwajcarskiego jazzu, bluesa i muzyki soul – Yvonne Moore oraz akompaniujący jej na gitarze kompozytor i poeta – Mat Callahan. Festiwal zakończył się spektaklem światło i dźwięk „Tańczące lokomotywy”.

Międzynarodowy Festiwal Karawana 2006Relacja z wydarzenia
Na górę strony