Międzynarodowy Festiwal Karawana 2006

Po raz kolejny teren Parowozowni Skierniewice udostępniliśmy osobom sprawnym inaczej. W dniach 12-13 maja 2006 r. skierniewicka szopa rozbrzmiewała wielojęzycznym gwarem. Na Międzynarodowy Festiwal Karwana 2006 przybyli do grodu nad Łupią goście ze Szwajcarii i Rosji oraz kilku miast Polski. Pierwszy dzień festiwalu przeznaczony był na przegląd twórczości muzycznej związanej ze środowiskiem osób niepełnosprawnych.

Młodzież niedowidząca z Lasek dała wzruszający koncert. Tradycyjne stawiła się liczna i wierna publiczność. Żadna tego typu impreza w skierniewickiej Parowozowni nie może obyć się bez koncertu trash music. „Orkiestra pod batutą” Mariusza Danilewicza dała z siebie wszystko.

Skierniewickiej publiczności przypomniał sie rosyjski bard Wiktor Woronov.  Występ rosyjskiego „Elvisa Presleya” porwał publiczności do radosnej zabawy. Nie mogło zabraknąć prawdziwych gwiazd. Przed skierniewicką publicznością wystąpili utytułowani artyści Yvonne Moore i Mat Callahan.

Drugi dzień Festwialu był poświęcony sztuce teatralnej. Wystąpiły tego dnia dwa amatorskie zespoły z Polski. Grupa z WTZ ze Skierniewic zaprezentowała fragment „Alicji w Krainie Czarów” a trupa teatralna z WTZ w Kielcach przedstawiła dzieje stworzenia Świata.

Festiwal był także okazją do spontanicznych akcji muzycznych. Publiczność gorąco przyjęła występ zwołanej ad hoc grupy złożonej z Wiktora Woronova oraz członków szwajcarskiej formacji „Friedheimer Spatzen” pod kierownictwem Andiego Reinharda. Ostatnim spektaklem był „Bum i Jule” w wykonaniu amatorskiego teatru z Samarskiej Państwowej Akademii Transportu Kolejowego.

Na górę strony