Film „Generał Nil” w Parowozowni

Zdjęcia do filmu Generał Nil, Skierniewice

Z ekipą filmowa realizującą obraz „Generał Nil” spotkaliśmy się już w lutym, w czasie zimowych zdjęć plenerowych na stacji w Sierpcu. 21 kwietnia, ekipa zjechała do skierniewickiej Parowozowni. Kontynuowano zdjęcia związane z koleją.

Tym razem w filmie zagrały wnętrza dwóch pojazdów ze skierniewickiej kolekcji. W krytym, dwuosiowym wagonie towarowym (G10) realizowana była scena powrotu z syberyjskiego łagru. We wnętrzu pojazdu pasażerskiego – w naszym historycznym Ma 090 802 kręcono scenę rozgrywającą się w polskim pociągu ledwie kilka miesięcy po wojnie. Warto dodać, że wśród podróżnych jadących pociągiem można było dostrzec uczennicę skierniewickiej szkoły muzycznej – Marysię Słojewską, która grając na skrzypcach wraz z akordeonistą przeciskała się przez zatłoczone wnętrze wagonu, zbierając datki za granie patriotycznych piosenek.

Zdjęcia do filmu Generał Nil, Skierniewice

W poniedziałkowych zdjęciach uczestniczył grający tytułową rolę Olgierd Łukaszewicz. Przypomnijmy, że film reżyseruje Ryszard Bugajski, pamiętany z wielokrotnie nagradzanego „Przesłuchania”. Na zakończenie dnia zdjęciowego obydwaj wpisali się do księgi pamiątkowej PSMK.

Na górę strony