EN57-919 trafił do Skansenu w Karszniacach

en57-919 Kilka miesięcy temu nasze Stowarzyszenie dostało propozycję przyjęcia do swoich zbiorów elektrycznego zespołu trakcyjnego EN57-919 – najstarszego obecnie przedstawiciela tej serii będącego własnością Samorządu Województwa Łódzkiego. Inicjatorem tego pomysłu był Pan Marszałek Grzegorz Schreiber.
Po długich dyskusjach uznaliśmy jednak, że nie mamy odpowiednich warunków do zapewnienia temu kompletnemu i czynnemu jeszcze pojazdowi godziwej emerytury. Mając jednak na uwadze wolę jego właściciela włączyliśmy się w poszukiwania innej placówki, która mogłaby zabezpieczyć mu dalszy los – naturalnie nasze myśli skierowały się ku Skansenowi Lokomotyw w Zduńskiej Woli Karsznice i prowadzącemu go Muzeum Historii Miasta Zduńska Wola. Placówka ta wyraziła chęć wzięcia pod swoją kuratelę poczciwego „kibla”.

W środę 4 listopada 2020 r. w godzinach porannych pojazd o własnych siłach dotarł do Zduńskiej Woli Południowej i został przetoczony na teren Skansenu.

Wszystkim zaangażowanym w realizację tej misji serdecznie dziękujemy za owocną współpracę, a nowym właścicielom pojazdu serdecznie gratulujemy ciekawego eksponatu.

Na górę strony