„Czas honoru” w parowozowni

W dniu 14 lipca, ponownie gościliśmy w Skierniewicach ekipę filmową realizującą serial TV „Czas honoru”. Poprzednio, w czerwcu ubiegłego roku „szopa” stała się plenerem scen 31 odcinka, pt: „Transport do Auschwitz” wyemitowanego 17 października 2010. Tegoroczne zdjęcia miały znacznie mniejszy, bo tylko kameralny rozmach. Nie budowano bunkrów i wież strażniczych. Wykorzystano wnętrza „Wittfelda” oraz pomieszczeń kuźni i hali maszyn Parowozowni.

Zdjęcia do filmu Czas honoru Zdjęcia do filmu Czas honoru Zdjęcia do filmu Czas honoru

Kręcenie ujęć odbywało się w trudnych, iście monsunowych, warunkach pogodowych. Zdjęcia były kilkakrotnie przerywane przez nawracające i dość gwałtowne burze. Dodatkowo pracę aktorów i sporej grupy statystów, ubranych w kostiumy, komplikowała panująca tego dnia wyjątkowa „duchota”.

Realizacja serialu, po raz kolejny ściągnęła do Skierniewic grupę znanych aktorów. Między innymi ponownie zagościli u nas Jan Wieczorkowski i Maciej Zakościelny. Po raz pierwszy zaś w plenerach Parowozowni wystąpiła Magdalena Różczka oraz Jakub Wesołowski

Zachęcamy do obejrzenia jesienią 2011 roku 4 serii serialu i odszukania w kolejnych odcinkach widoków znanych z naszego obiektu.

Na górę strony