5 000. turysta w 2013 roku

5 000. turysta w 2013 roku

Z przyjemnością informujemy, że w niedzielę (15 września) portiernię skierniewickiej parowozowni przekroczył pięciotysięczny w tym roku zwiedzający. Gość, który wziął jubileuszowy bilet pamiątkowy, otrzymał zestaw upominków – publikacji PSMK. Szczęśliwcem okazała się mieszkanka Skierniewic.

Prowadzenie dokładnej statystyki umożliwiają nam wydawane przy wejściu pamiątkowe bilety wstępu zwykle typowe, kartonowe, systemu Edmondsona. Jednak bilet wydany naszemu gościowi (podobnie jak i wszystkim innym zwiedzającym) był biletem papierowym, opracowanym na wzór stosowanych dawniej na PKP biletów strefowych. Przyczyna, co należy dodać tymczasowej, zmiany biletów jest jak zwykle prozaiczna – ze względów losowych opóźniła się produkcja kartoników u naszego czeskiego dostawcy.

Cieszymy się, że z roku na rok wzrasta liczba osób przybywających do skierniewickiej Parowozowni. W roku ubiegłym, który okazał się rekordowy, przyjęliśmy 4 396 turystów. Zeszłoroczny rekord pobiliśmy jeszcze w trakcie wakacji.

Na górę strony