Znamy kalendarz Dni Otwartych w 2024 r.

afisz-2024-new-a2_il Powracamy do tradycji publikacji programu Dni Otwartych na kolejny rok w listopadzie roku go poprzedzającego. Nie planujemy w nim rewolucyjnych zmian względem sytuacji z roku 2023 – wciąż będziemy zbierać doświadczenia z otwarcia w oba dni pierwszych weekendów miesiąca. Mijający rok niestety nie udzielił nam odpowiedzi, w jakim kierunku docelowo powinniśmy kształtować ofertę naszych Dni Otwartych. Wynika to przede wszystkim z tego, że kilka dużych wydarzeń dość mocno zaburzyło wyniki ponadnormatywnym wzrostem frekwencji. Ponadto po jednym sezonie trudno też oczekiwać by wprowadzone od mijającego roku niedzielne Dni Otwarte dobrze utrwaliły się już w powszechniej świadomości.

Szykujemy też jedną drobną, ale istotną zmianę – pomni doświadczeń z ostatnich lat postanowiliśmy zwiększyć komfort korzystania z naszego symulatora lokomotywy SM42 – od 2024 r. będą mogły z niego korzystać 2 osoby na godzinę. W zamian będziemy dążyć do tego by był on dostępny w trakcie każdych Dni Otwartych.

Terminy Kolejowej Nocy Muzeów, Skierniewickiego Święta Kwiatów, Owoców i Warzyw oraz Europejskich Dni Dziedzictwa uzupełnimy po podaniu ich przez głównych organizatorów tych wydarzeń. Zachęcamy też do zaglądania do naszego kalendarium, by na bieżąco śledzić nowości w naszym programie

Na górę strony