Zakończenie sezonu turystycznego

Zima w Parowozowni

Parowozownią w całości zawładnęła zima. Śnieg pokrył teren, a niskie temperatury zmuszają do przyjęcia typowo zimowych obowiązków – przygotowywania i noszenia drewna, palenia w piecach. Mimo typowo grudniowej pory, nasza działalność jednak nie ustała. Koniec roku to gorący czas pisania sprawozdań, wysyłania rozliczeń przyznanych nam środków, snucia planów na następny sezon pracy. Jest to także okres przygotowywania i składania wniosków o dofinansowanie tak bardzo potrzebnych parowozowni działań remontowo-budowlanych.

Zima nie przeszkadza też naszym gościom. W tym roku, jak nigdy do tej pory – w grudniu – odwiedzają parowozownię wycieczki. W kolejne weekendy mieliśmy przyjemność gościć młodzież z Gimnazjum w Makowie oraz uczniów szkoły przy Ambasadzie Rosyjskiej w Warszawie. W obu przypadkach, z uwagi na zimną porę, zmęczonej naszymi opowiadaniami młodzieży zapewniliśmy gorącą herbatę z cukierkowo-czekoladową „wkładką”.

Zimowa wizyta uczniów Zimowa wizyta uczniów

W tym roku dzięki wzrastającemu zainteresowaniu naszym obiektem i kolekcją udało się pobić kolejny rekord – od stycznia do połowy grudnia 2012 roku odwiedziło naszą parowozownię 4396 osób.

Na górę strony