Zainaugurowaliśmy tegoroczne prace torowe

18_09 Wiosna zawsze była okresem, w którym Parowozownia budziła się do życia. Po podpisaniu umowy dotacyjnej z Miastem Skierniewice 7 marca ruszyliśmy ostro z pracami torowymi. Na pierwszy ogień poszedł tor 18 wachlarza. Został on odkręcony w całości, a odzyskany materiał posegregowany i zmagazynowany. Wydawało się, że nic prostszego i za dwa tygodnie spokojnie powrócimy do prac. Niestety pandemia koronawirusa sprawiła, że musieliśmy te plany mocno zmodyfikować. Dlatego też zdecydowaliśmy się, że dalsze działania będziemy prowadzić siłami zewnętrznymi. W ten sposób będziemy wspierać skierniewickich przedsiębiorców, którzy mogą prowadzić prace jednoosobowo.

18_01 18_02 18_03
18_06 18_07 18_05

77_08 Tegoroczne prace drogowe to jednak nie tylko tory przed wachlarzem. Postanowiliśmy też tor 77 zakończyć zgodnie ze sztuką zabytkowym kozłem oporowym. Prace zostały również zapoczątkowane 7 marca. W ich inauguracji pomogli nam Zuchmistrzowie z Referatu Zuchów Łódzkiej Chorągwi Harcerzy „Bambaju”. Wizyta i działania w Parowozowni były elementem ich biwaku, który jest corocznym wydarzeniem związanym z poznawaniem różnych miejsc województwa łódzkiego.
Niestety także i te prace, ze względu na sytuację epidemiczną, musimy kontynuować bez udziału wolontariuszy. Dlatego też za pomocą zaprzyjaźnionej koparki został przygotowany także i ten front prac. Powstał m.in. tymczasowy dojazd do miejsca działań, a kozioł oporowy chwilowo znalazł inne miejsce składowania.

77_09 77_01 77_02
77_03 77_05 77_04

O dalszych postępach prac będziemy informować już wkrótce.

prace remontowe przy torach parowozowni Skierniewice wspiera

Urząd Miasta Skierniewice

Na górę strony