Wizyta najmłodszych

Wizyta dzieci z miasta partnerskiego

We wrześniu odbyło się kilka dodatkowych spotkań zorganizowanych dla dzieci i młodzieży. Łącznie, w czasie wrześniowych lekcji w plenerze, historię Parowozowni oraz sam obiekt i zgromadzone tu historyczne, kolejowe eksponaty poznało ponad 300 młodych obywateli.

W piątek, 12 września gościliśmy klasy drugie Gimnazjum nr 3 w Skierniewicach oraz uczniów Zespołu Szkół Integracyjnych Spotkania z kolejnymi klasami z „dziewiątki” kontynuowane były także w poniedziałek 15 września . Również tego dnia podejmowaliśmy sympatycznych gości z Ukrainy – odwiedziła nas grupa młodzieży z zaprzyjaźnionego ze Skierniewicami miasta Łubny. Łubnianie przebywali nad Łupią na zaproszenie skierniewickich władz miejskich a z wycieczką do Parowozowni wybrali się by poznać zabytki partnerskiego miasta.

W sobotę, 27 września spotkaliśmy się z dziećmi ze Szkoły Podstawowej nr 4. Młodzi Skierniewiczanie nie tylko obejrzeli zbiory zgromadzone przez PSMK, ale również poznali zasady bezpiecznego pobytu na terenie kolejowym. Szczególnie pomocne były przy tym materiały z akcji PKP PLK S.A. „Bezpieczny przejazd” (wspieranej także przez nasze Stowarzyszenie). Na zakończenie wizyty mglisty, jesienny dziedziniec Parowozowni został ozdobiony wesołymi, kredowymi rysunkami pociągów. Kolejny raz okazało się, że dziecięca fantazja nie zna granic.

Wycieczka ze Szkoły Podstawowej nr 4 Wycieczka ze Szkoły Podstawowej nr 4

Na górę strony