Trzeci jesienny „Wieczór w Parowozowni”

W sobotę 10 listopada o godz. 18.00 odbył się trzeci jesienny „Wieczór w Parowozowni”.

Wieczór w Parowozowni Wieczór w Parowozowni

Tym razem skierniewicka grupa teatralna Banana Perwers (działająca przy klubie Oaza) przygotowała wieczór z piosenką aktorską. Wystąpiła Dominika Dawidowicz – z wykształcenia aktorka, zawodowo dziennikarka Radia RSC, opiekunka i reżyserka grupy Banana Perwers. Swoje umiejętności wokalno-aktorskie zaprezentowały także aktorki grupy teatralnej – Zuzu Ambroziak i Paulina Krajewska. Usłyszeliśmy piosenki z repertuaru Kaliny Jędrusik, Aliny Janowskiej, jak również Kazimierza Krukowskiego i Lody Niemirzanki. Nie zabrakło także utworów ze sztuki Lecha Mackiewicza „Skierniewicer”. Akompaniament zapewnił Włodzimierz Stefanowicz.

W oczekiwaniu na koncert można było zwiedzić wystawy stałe (hala maszyn) oraz czasowe („25-lecie PSMK i 20-lecie działalności PSMK w Parowozowni Skierniewice”, „Świat kolei parowych na fotografiach i obrazach Zbigniewa Sułkowskiego”).

Cykl czterech wydarzeń artystycznych jest współfinansowany przez Urząd Marszałkowski w Łodzi (dotacja 7 000 zł na zadanie „Wieczory z kulturą w zabytkowej Parowozowni Skierniewice”). Ostatni „Wieczór w Parowozowni” odbędzie się w sobotę 24 listopada o godz. 16.00. Szczegóły wkrótce.

Na górę strony