Targi „Na styku kultur”

W dniach 25-27 lutego, na zaproszenie Urzędu miasta Skierniewice, uczestniczyliśmy wspólnie z Urzędem w XVII edycji Targów – Regiony Turystyczne Na styku kultur. Targi te corocznie organizowane są przez Międzynarodowe Targi Łódzkie. Podczas tegorocznej wystawy promowaliśmy to, co w Skierniewicach jest ciekawe dla turysty. Podkreślaliśmy rolę miasta, jako krajowej stolicy nauk rolniczych i sadowniczych. Reklamowaliśmy tez zabytki na czele z pochodzącą z XVII wieku piękną osadą pałacową z pałacem biskupim, ongiś siedzibą znanego – najbardziej z dorobku literackiego – bp Ignacego Krasickiego. Ale wizualnie skierniewickie stoisko targowe poświęcone zostało pięknu starej kolei. Skierniewice wszakże, to pierwszy chronologicznie w Królestwie Polskim węzeł kolejowy. Już w 1845 roku można było stąd wyjechać pociągiem w trzech kierunkach – do Warszawy, Łowicza i Rogowa…

Targi Na Styku Kultur, stoisko PSMK Targi Na Styku Kultur, stoisko PSMK Targi Na Styku Kultur, stoisko PSMK

Skierniewice także to miejsce, w którym zachowała się najstarsza obecnie – cały czas funkcjonalnie związana z koleją – parowozownia. Miasto może się także poszczycić piękną „bramą wjazdową” – czystym, zadbanym, 135-letnim dworcem. I dlatego właśnie wielkoformatowe zdjęcie peronów dworca, powieszone na tylnych ścianach stoiska z dala sprawiało wrażenie perspektywy i przestrzeni. A na pierwszym dla widza planie stała zaaranżowana z kilku naszych eksponatów wystawka. Kolejowego wrażenia dopełniali koleżanka i koledzy, ubrani w kolejowe mundury z lat 1960-1990. Nietypowa aranżacja oraz zaangażowanie osób prowadzących stoisko – pracowników Urzędu i nas – członków PSMK zostało w pełni zauważone i docenione.

Targi Na Styku Kultur, nagroda Najlepszy Wystawca

Urząd miasta Skierniewice został w tym roku laureatem jednej z dwu głównych nagród, przyznanych przez jury targowe, dla najlepszych wystawców. Nagroda jest cenna tym bardziej, że najwyższe targowe wyróżnienie zostało Miastu przyznane po raz pierwszy.

Urzędowi miasta Skierniewice, a także i naszym członkom – współtwórcom sukcesu serdecznie gratulujemy.

Na górę strony