Święto Kwiatów, Owoców i Warzyw oraz Europejskie Dni Dziedzictwa

Ostatni weekend (15-16.09.2012) był najbardziej imprezowym w całym roku. Wspólnymi siłami zorganizowaliśmy nadzwyczajne wydanie Dni Otwartych z okazji skierniewickiego Święta Kwiatów, Owoców i Warzyw oraz Europejskich Dni Dziedzictwa. Łącznie w trakcie dwóch dni Parowozownię Skierniewice zwiedziło dokładnie 830 osób.

Przewodnicy występujący w historycznych mundurach kolejowych opowiedzieli o historii Parowozowni Skierniewice oraz działalności Polskiego Stowarzyszenia Miłośników Kolei. Nasi goście zwiedzili wystawę zabytkowego taboru kolejowego oraz wystawę urządzeń sterowania ruchem kolejowym. Dużym zainteresowaniem cieszyły się przejazdy drezynami ręcznymi.

Święto Kwiatów, Owoców i Warzyw 2012 w Parowozowni Święto Kwiatów, Owoców i Warzyw 2012 w Parowozowni

Europejskie Dni Dziedzictwa to najważniejsze święto zabytków kultury w Europie. Ich idea narodziła się w 1985 r. w Hiszpanii. Głównym celem EDD jest promowanie regionalnego dziedzictwa kulturowego oraz przypominanie o wspólnych korzeniach kultury europejskiej. Tegoroczne EDD w Polsce odbywały się pod hasłem „Tajemnice codzienności”. PSMK przybliżyło piękno dawnych podroży koleją, a także codzienność związaną z pracą w dużych kolejowych warsztatach jakimi niegdyś była skierniewicka parowozownia.

Na górę strony