Święto Kwiatów, Owoców i Warzyw w Parowozowni

Zgodnie z zapowiedzią, w dniach 19 i 20 września odbyły się nadzwyczajne dni otwarte pod hasłem „Święto Kwiatów, Owoców i Warzyw w Parowozowni”. Przed halę wystawiliśmy najciekawsze pojazdy z naszej kolekcji. Tym razem, odwiedzającym nas gościom, przewodnicy udzielali informacji na miejscu, przy eksponatach.
A wizyt było sporo. Skierniewiczanie i przybyli na doroczne święto goście miasta, licznie nas odwiedzili. Zapewne niemały udział miała w tym prezentacja naszego obiektu w TVP, dzień wcześniej. Nie bez znaczenia była też dobra pogoda, która wrześniowym słońcem zachęcała do spacerów i wycieczek.

W sobotę, na dwukołowych pojazdach przyjechała do Parowozowni wycieczka zbiorowa – klub miłośników skuterów Vespa. Ustawione na parkingu jednoślady stały się dodatkową, specjalną atrakcją dla zwiedzających. Inną atrakcją była możliwość obejrzenia w hali warsztatowej wystawy fotograficznej. Autor fotogramów – Artur Dziki – pokazał zbliżenia i detale niektórych eksponatów. Takie spojrzenie na zabytkowe pojazdy nie jest możliwe w czasie zwykłego zwiedzania, toteż uświadomienie go odwiedzającym wystawę, stało się wartością dodaną sobotnio-niedzielnych wizyt w Parowozowni.

Święto Kwiatów, Owoców i Warzyw w Parowozowni Święto Kwiatów, Owoców i Warzyw w Parowozowni - skutery Vespa Fotografie Artura Dzikiego

Jeszcze żadnego roku nie notowaliśmy tylu odwiedzin w czasie „Święta Kwiatów, Owoców i Warzyw”. W czasie dwóch dni odwiedziło nas łącznie 775 osób.

(ipa)

Na górę strony