Sezon turystyczny 2005

Rozpoczęcie sezonu turystycznego w Parowozowni

Obwieszczamy oficjalne rozpoczęcie sezonu turystycznego w Parowozowni Skierniewice! Choć już od początku roku pojawiali się u nas pierwsi goście (w sumie ponad 50 osób), to pierwsze w tym roku Dni Otwarte dla zwiedzających – zgodnie z zapowiedzią – odbyły się 7 maja 2005 r.

Dla Gości przygotowaliśmy nie tylko zwiedzanie biektu i zgromadzonej w nim kolekcji pod opieką przewodnika. Niespodzianką i dodatkową atrakcją były… pachnące świeżą farbą drukarską, oryginalne kartonowe bilety Edmondsona, będące pamiątką odwiedzin w naszej Parowozowni. Działał także punkt informacyjny o Konstytucji Europejskiej, obsługiwany przez przesympatyczne dziewczęta z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 w Łodzi.

Pomimo niepewnej pogody, w sobotę odwiedziło nas około 50 osób, które z dużym zainteresowaniem zapoznały się z historią Parowozowni, znajdującymi się w niej zbiorami i pracami przy nich wykonywanymi.

Zapraszamy wszystkich na kolejny Dzień Otwarty zaplanowany na 4 czerwca 2005 r., w ramach którego przewidujemy szerg atrakcji – zwłaszcza dla najmłodszych.

Na górę strony