Ryczałtowcy – zabytki kolejnictwa czekają na Wasz 1%!

2018a Koniec stycznia stanowi zawsze okres rozliczeń w fiskusem dla tzw. ryczałtowców, dlatego tradycyjnie już teraz myślą o tych, którzy teraz składają zeznania podatkowe, zwracamy się z prośbą o pamięć przy przekazywaniu 1% podatku.

Dlaczego warto przekazać pieniądze właśnie nam?? Dlatego, że każdego roku każdy przekazany nam grosz staramy się pomnożyć ku pożytkowi dziedzictwa kultury technicznej kolejnictwa. Dzięki temu 2019 r. był dla nas dobry, bo:

  • 20191020_160736 z 1% podatku uzyskaliśmy rekordową kwotę 42 403,79 zł;
  • na remont świetlika dachu hali wachlarzowej nad kanałami 4-5 60 000 zł  przekazało nam Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego (MKIDN), Samorząd Województwa Łódzkiego wsparł te prace kwotą 45 000 zł;
  • dzięki darowiźnie szkła od skierniewickiego oddziału firmy Pilkington wyremontowaliśmy świetlik nad kanałem 6;
  • wyczekiwany przez nas od bardzo wielu lat remont części dachu dawnej wieży wodnej wsparło kwotą 25 000 zł Miasto Skierniewice.

Ponadto dzięki środkom własnym oraz Fundacji Bank Satander Polska i miasta Skierniewice, a także pomocy sprzętowej firmy FAC Rail  przeprowadziliśmy m.in.:

  • 20191006_104437 wymianę najbardziej zużytych podkładów znajdujących się w torach 14 i 15 wachlarza;
  • obóz wolontariacki z dwoma turnusami, którego uczestnicy wspomogli nas w pracach związanych z estetyzacją terenu i renowacją taboru;
  • wydłużyliśmy ogrodzenie teren Parowozowni od strony torów szlakowych;
  • adaptację kolejnego pomieszczenia dla ekspozycji urządzeń telekomunikacji kolejowej;
  • prace przy lokomotywie spalinowej  Ls60-143 oraz wagonie towarowym pochodzenia czeskiego!

W rozpoczynającym się 2020 roku, uzyskane dzięki Państwa wsparciu środki zamierzamy przeznaczyć podobnie jak w latach ubiegłych przede wszystkim na wkłady własne do dotacji na remont obiektów Parowozowni – głównie zaś na wymianę poszycia dachów kolejnych budynków kompleksu Parowozowni oraz w miarę pozyskanych środków także kontynuację odbudowy świetlika! W zależności od możliwości finansowych i wyników konkursów na realizację zadań publicznych, w których chcemy brać udział, jesteśmy gotowi do rozpoczęcia robót przy kolejnych 11 obiektach kompleksu Parowozowni.
Zamierzamy też kontynuować prace przy Ty51-1, TKp 6042, Ls60-143 oraz i dwóch wagonach oraz wystawach tematycznych dotyczących urządzeń sterowania ruchem kolejowym i telekomunikacji kolejowej.

Aby nas wesprzeć wystarczy w PIT umieścić nasz KRS 0000216091 i wnioskowaną kwotę! Za każdą, choćby najdrobniejszą kwotę w imieniu własnym, Parowozowni i stacjonujących w niej leciwych pojazdów DZIĘKUJEMY!

Na górę strony