Ryczałtowcy – nie zapomnijcie o 1% dla skierniewickiej Parowozowni!

Logo 1 procent, duże Styczeń od lat stanowi okres rozliczeń w fiskusem dla tzw. ryczałtowców, dlatego już  teraz myślą o tych, którzy teraz składają zeznania podatkowe, zwracamy się z prośbą o pamięć przy przekazywaniu 1% podatku.

Dlaczego warto przekazać pieniądze właśnie nam?? Dlatego, że każdy przekazany nam grosz staramy się pomnożyć ku pożytkowi dziedzictwa kultury technicznej kolejnictwa. Dzięki temu 2018 r. był dla nas dobry, bo:

  • mdsc_0177 z 1% podatku uzyskaliśmy kwotę 31 663,30 zł;
  • na remont dachu hali wachlarzowej obejmujący zewnętrzną jego połać nad kanałami 21-23 61 600 zł  przekazał nam Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego, przewoźnik kolejowy Freightliner PL wsparł te prace dodatkowo kwotą 20 000 zł;
  • pozyskaliśmy od PKP Energetyka SA i przemieściliśmy do Skierniewic dzięki także Państwa wsparciu odnowiony przez tę firmę wagon spalinowy do utrzymania sieci trakcyjnej SR71-04.

Ponadto dzięki środkom własnym oraz z 1%, Narodowego Instytutu Dziedzictwa, miasta Skierniewice,  a także programowi granatowemu „Tesco” Decydujesz, pomagamy przeprowadziliśmy m.in.:

  • p_20180922_132731 wymianę najbardziej zużytych podkładów znajdujących się w torach nr 12 i 13 przed halą wachlarzową;
  • obóz wolontariacki z pięcioma turnusami, którego uczestnicy wspomogli nas w pracach związanych z estetyzacją terenu Parowozowni;
  • rozbudowę wystawy urządzeń sterowania ruchem kolejowym;
  • rozbudowę wystawy urządzeń telekomunikacji kolejowej;
  • dalsze prace przy  parowozie Ty51-1!

Na co chcemy przeznaczyć pieniądze z 1% w 2019 r.?? Podobnie jak w latach ubiegłych przede wszystkim na wkłady własne do dotacji na remont obiektów Parowozowni – głównie zaś na wymianę poszycia dachów kolejnych budynków kompleksu Parowozowni oraz w miarę pozyskanych środków także kontynuację odbudowy świetlika! Zamierzamy też kontynuować prace przy Ty51-1, TKp 6042 i piwiarce oraz wystawach tematycznych dotyczących urządzeń sterowania ruchem kolejowym i telekomunikacji kolejowej.

Aby nas wesprzeć wystarczy w PIT umieścić nasz KRS 0000216091 i wnioskowaną kwotę! Za każdą, choćby najdrobniejszą kwotę w imieniu własnym, Parowozowni i stacjonujących w niej leciwych pojazdów DZIĘKUJEMY!

Na górę strony