Nowy wagon w zbiorach Parowozowni Skierniewice

ks05 Zawsze się zarzekaliśmy, że już mamy pełną „szopę” i oczywiście już nic więcej z taboru nie weźmiemy… I faktycznie tak jest. Ale co zrobić, jeśli ktoś chce nam przekazać za darmo i jeszcze dostarczyć na swój koszt kolejowy „ratytas”? A do takich niewątpliwie zaliczają się wagony typu Di21 (Cid21). Skoro więc, wspomagająca nasze działania od lat skierniewicka firma FAC Rail zaproponowała przekazanie do zbiorów takiego pojazd, jak mieliśmy nie ulec?

ks02 W czwartek 14 stycznia 2020 r., w dotychczasowym miejscu postoju w Stargardzie (dawniej Szczecińskim), wagon został załadowany na specjalistyczny drogowy zestaw niskopodwoziowy i tego samego dnia w nocy dotarł do Skierniewic. Następnego dnia, już przy świetle dziennym, został on rozładowany.
Nasz nowy eksponat został zbudowany w 1922 r. w Waggon-Fabrik A.G. w Uerdingen (obecnie dzielnica niemieckiego miasta Krefeld). Otrzymał nr fabryczny 30153. Na terenie Polski znalazł się wskutek II wojny światowej i eksploatowany był przez PKP do 1972 r. Służbę zakończył w dyrekcji szczecińskiej, gdzie był przypisany do stacji Choszczno.

ks01 ks04

Za cenny eksponat serdecznie dziękujemy Firmie!

facrail

Na górę strony