Dzień Otwarty dla szkół

W „feralny” – bo trzynastego – piątek zorganizowaliśmy, jak zwykle z początkiem roku szkolnego specjalny dzień dla uczniów i przedszkolaków. W takim dniu, naszych najmłodszych gości chcemy przede wszystkim zapoznać z podstawowymi zasadami bezpiecznego zachowywania się w pociągu i na terenach kolejowych, a dopiero w dalszej kolejności opowiadać o pięknej tradycji dróg żelaznych.

W tym roku z naszej oferty skorzystali uczniowie ze skierniewickich szkół podstawowych nr 2 i nr 4, ze skierniewickiego przedszkola „Plastuś” oraz z przedszkola i szkoły podstawowej w Lnisnie. Ogółem odwiedziło parowozownię ponad trzystu najmłodszych adeptów nauki.

Dzień otwarty dla szkół 2013, przewodnicy Dzień otwarty dla szkół 2013, wystawa USRK Dzień otwarty dla szkół 2013

Dla utrwalenia przekazanych wiadomości o bezpieczeństwie na kolei, dzieci otrzymały ulotki wydane przez PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. w ramach akcji „Bezpieczny przejazd”.

Nasi goście, przy okazji, obejrzeli wystawy, zapoznali się z podstawowymi informacjami o parowych lokomotywach i urządzeniach do ich obsługi. Wiedza ta od razu mogła zostać spożytkowana – każda klasa dostała swoją część betonowego placu do pokrycia kredowymi rysunkami. Tego dnia parowozownia wzbogaciła się o dziesiątki nowych, interesujących i kolorowych parowozów i wagonów. Często o przemyślnej, niespotykanej dotąd konstrukcji…

Na górę strony