Deszczowe Święto Kwiatów, Owoców i Warzyw

p_20170917_134433 Tegoroczne Skierniewickie Święto Kwiatów, Owoców i Warzyw, choć jubileuszowe XL, niestety nie miało szczęścia do pogody. Towarzyszyła mu nienotowana od lat skala opadów. Choć rzadkokiedy pogoda w trzeci weekend września rozpiezczała, to w dniach 16-17 września 2017 r., naszym Goścom towarzyszyła przez oba dni Święta mżawka, która niedzielnym popołudniem przekształciła się w ciągły i rzęsisty opad. Nic więc dziwnego, że odwiedziło nas w tym czasie zaledwie 877 osób…

p_20170917_141031 p_20170917_141108

Warto zaznaczyć, że dodatkowo nasz Dzień Otwarty był związany również z XXV Europejskimi Dniami Dziedzictwa oraz Latem z Parowozami.

Odwiedzający Parowozownię oprócz hali wachlarzowej i kolekcji taboru kolejowego mogli zobaczyć również urządzenia do obsługi parowozów oraz wystawę ”Urządzenia sterowania ruchem kolejowym”. Specjalne atrakcje dla najmłodszych przygotowało PKP Cargo w ramach akcji „Lato z parowozami”.

Nasi Goście mogli skorzystać ze o specjalnej oferty przygotowanej wraz z Łódzką Koleją AglomeracyjnąPasażerowie, którzy udali się do Skierniewic pociągiem ŁKA mogli na podstawie biletu TAM odbyć również podróż powrotną, bez konieczności ponoszenia dodatkowych opłat. 

Zmęczeni turyści mogli posilić się na terenie Parowozowni potrawami z grilla serwowanymi przez pizzerię Atmosfera.

Na górę strony