Zachęcamy „ryczałtowców” do wsparcia PSMK 1% podatku

1 procent podatku Koniec stycznia stanowi zawsze okres rozliczeń w fiskusem dla tzw. ryczałtowców, dlatego już  teraz myślą o tych, którzy teraz składają zeznania podatkowe, zwracamy się z prośbą o pamięć przy przekazywaniu 1% podatku.

Hala rewizyjna - dach cały Dlaczego warto przekazać pieniądze właśnie nam?? Dlatego, że każdy przekazany nam grosz staramy się pomnożyć ku pożytkowi dziedzictwa kultury technicznej kolejnictwa. Dzięki temu 2014 r. był dla nas rekordowy, bo:

  • Ponad 33 tysiące zł uzyskaliśmy z 1% podatku!
  • Pozyskaliśmy 143 tysiące zł dotacji na remonty budynków i budowli!
  • Sponsorzy przekazali nam 28 tysięcy zł darowizn na prace związane z taborem!

W 2014 r. budżet PSMK po raz pierwszy w historii przekroczył kwotę 200 tysięcy zł. Dzięki środkom z 1%, Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Łódzkiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków, miasta Skierniewice, Freighliner PL i PKP Cargo:

  • Piwiarka - ściana Wyremontowaliśmy ponad 900 m kw. dachu hali wachlarzowej kończąc jednocześnie wymianę poszycia na tzw. hali napraw bieżących!
  • Wyremontowaliśmy własnymi siłami niezwykle istotny dla funkcjonowania Parowozowni rozjazd nr 128!
  • Sprowadziliśmy parowóz Ok1-266 i kontynuowaliśmy prace przy wagonie-piwiarce i Ol49-4!

Ponadto dzięki Tramwajom Warszawskim zakończył się remont lokomotywy AEG 4184.

Zaawansowanie remontów dachów

Kanały 23-12 - zerwane Na co chcemy przeznaczyć pieniądze z 1% w 2015 r.?? Podobnie jak w latach ubiegłych przede wszystkim na wkłady własne do dotacji na remont budynków Parowozowni – głównie zaś na zakończenie wymiany poszycia dachu Parowozowni oraz w miarę pozyskanych środków także początek odbudowy świetlika! Zamierzamy też kontynuować prace przy Ol49-4 i piwiarce.

Aby nas wesprzeć wystarczy w PIT umieścić nasz KRS 0000216091 i wnioskowaną kwotę! Za każdą, choćby najdrobniejszą kwotę w imieniu własnym, Parowozowni i stacjonujących w niej leciwych pojazdów DZIĘKUJEMY!

Na górę strony