„Wiedenka dzieciom” – kolejny Dzień Dziecka w Parowozowni Skierniewice przeszedł do historii

Dzień Dziecka 2015 - kącik plastyczny (2) Tegoroczna edycja Dnia Dziecka w Parowozowni (6 czerwca) odbyła się w związku z jubileuszem 170-lecia DŻWW pod hasłem „Wiedenka dzieciom”. Niestety z przyczyn od nas niezależnych, musieliśmy program imprezy dopasować niemal w ostatniej chwili do możliwości jakie mieliśmy (a raczej jakich właściwie nie mieliśmy…). Staraliśmy się jednak, by „Dzień Dziecka w Parowozowni” był nadal dużą atrakcją dla najmłodszych i mamy nadzieję, że udało się jakoś zrekompensować. I chyba się nam to udało – wszak tego dnia odwiedziło nas 618 osób!

dsc_8868 Przebudowa skierniewickiej stacji sprawiła nam na kilka tygodni przed imprezą niespodziankę – wjazd na teren Parowozowni praktycznie przez najbliższych kilka miesięcy nie będzie możliwy. Stąd jedynym współczesnym pojazdem szynowym, który mógł zagościć na Dniu Dziecka, był poruszający się zarówno po szynach jaki i po drogach pojazd kolejowego ratownictwa technicznego „Unimog” z łódzkiego Zakładu Linii Kolejowych PKP Polskie Linie Kolejowe SA. Inne przewidywane pojazdy nie miały niestety jak do nas dotrzeć.

Nie zabrakło natomiast tak ukochanych przez najmłodszych drezyn ręcznych, do których momentami ustawiały się wręcz kolejki…
Dzień Dziecka 2015 - drezyna (2) Dzień Dziecka 2015 - kolejka do drezyn

Dzięki Automobilklubowi Łódzkiemu dodatkową atrakcją były zabytkowe polskie samochody  uczestniczące w rajdzie po Ziemi Łowickiej.

Dzień Dziecka 2015 - samochody zabytkowe od toru nr 63 Dzień Dziecka 2015 - auta z góry z ludźmi

Fundacja Moto-Medic  zapewniła dodatkową atrakcję w postaci pokazów udzielania I pomocy. Straż Ochrony Kolei natomiast przeprowadziła pogadankę o bezpieczeństwie poruszania się po terenach kolejowych.

Dzień Dziecka 2015 - SOK Dzień Dziecka 2015 - kurs I pomocy (2)

Nie zabrakło też stoiska Bolimowskiego Parku Krajobrazowego oraz kącika rysunkowego z nagrodami ufundowanymi przez warszawską Szybką Kolej Miejską.

Dzień Dziecka 2015 - rysunki Dzień Dziecka 2015 - prezenty od SKM Warszawa

Wychodząc ku potrzebom pozostałych naszych Gości odbyły się także dwie tury zwiedzania z przewodnikiem.

Dzień Dziecka 2015 - tłum koło kanałów szlakowych Dzień Dziecka 2015 - w kuźni

Naszym Gościom, Sponsorom i Partnerom serdecznie dziękujemy! Zachęcamy też do zapoznania się z FOTORELACJĄ z jej przebiegu.

SPONSORZY i PARTNERZY

skmwaw_logo PKP Polskie Linie Kolejowe SA
Przewozy Regionalne motomedic Bolimowski Park Krajobrazowy

Na górę strony