Bieżące utrzymanie terenu Parowozowni

Cały czas prowadzone są działania mające na celu poprawę estetyki terenu Parowozowni. Latem urządzony został nowy trawnik wzdłuż hali maszyn. Dotychczasowy był mocno zachwaszczony a przede wszystkim wypełniony korzeniami po, od dawna już nie istniejących, żywopłotach. Nowy trawnik jest rozszerzony o zlikwidowany, nigdy nie używany betonowy chodnik. Miejsce pod trawę, zaorane konnym pługiem w ubiegłym roku teraz zostało splantowane. Ziemię prawie przesiano, wyciągając korzenie, gruz i złom. Wzeszła równo trawa ożywiła tę część naszego „królestwa”.

Kolejnym miejscem prac ogrodniczych jest nie pokryty płytami betonowymi placyk po szynie zdemontowanej, jeszcze w czasach PKP suwnicy. Z placyku, niestety ręcznie, wybraliśmy około dwu ton tłucznia. Usunęliśmy zakopany gruz i złom. Obniżone w ten sposób miejsce zostanie zasypane świeżą, czystą ziemią, zwiezioną z tyłu hali, z dawnego obwałowania zasieku na złom i wióry. Prace „ziemne” nad tym fragmentem naszego terenu zakończą się prawdopodobnie dopiero późną jesienią, zasianie trawy nastąpi więc najpewniej po zimie.

Na urządzonym w ubiegłym roku trawniku, na pniu usuniętej po złamaniu wierzby, ustawiliśmy kwietnik wykonany z dzwona starego, nitowanego zbiornika powietrznego.

Sukcesywnie prowadzone jest też wykaszanie trawy na torach i międzytorzach oraz usuwanie stale odrastających krzaków w dawnych zasiekach węglowych (oczyszczony wiosną zasiek od strony torów szlakowych zazielenia się coraz bardziej)

Na górę strony