Teatr w Parowozowni

Lipcowy sukces Teatru w Parowozowni zachęcił nas do organizacji kolejnego wieczoru, który odbył się w ostatnią sobotę sierpnia (27.08.2011) o godzinie 20.00. Zespół „Banana Perwers” przygotował tym razem sceny z „Pieczary Salamanki” pióra Miguela de Cervantes y Saavedra.

Pieczary Salamanki, inscenizacja zespołu Banana Perwers Pieczary Salamanki, inscenizacja zespołu Banana Perwers

Powstała na rok przed śmiercią Cervantesa „Pieczara Salamanki” to utrzymana w konwencji renesansowej komedii dell’arte lekka, frywolna opowieść o niewiernej żonie i jej dużo starszym mężu, z którego piękna Pani Domu chce zrobić rogacza. Wraz z zaufaną służącą pod jego nieobecność planują urządzić schadzkę z zalotnikami: Zakrystianem i… Cyruliczką. Nieoczekiwanie przygotowania do miłosnej uczty przerywa wizyta tajemniczego i przystojnego studenta…

Po zakończeniu tej krótkiej sztuki, program wieczoru wypełniły monologi Sławomira Mrożka i teksty z repertuaru Ireny Kwiatkowskiej i kabaretu Dudek w interpretacji członków Zespołu. Na finał Dominika Dawidowicz brawurowo zaśpiewała wybór piosenek znanych z wykonań Kaliny Jędrusik, Ireny Kwiatkowskiej i Haliny Kunickiej a Mateusz Kamiński zaprezentował szereg wykonań ballad z akompaniamentem gitary.

Występy zespołu Banana Perwers Występy zespołu Banana Perwers

Powodzenie wieczoru przeszło nasze najśmielsze oczekiwania. Odwiedziło nas w sobotę 168 widzów! Aby sprostać wyzwaniu zapewnienia wszystkim miejsca, zmuszeni zostaliśmy opóźnić o kilka minut przedstawienie i ogołocić z krzeseł wszystkie pomieszczenia parowozowni. Nie spodziewaliśmy się, bowiem aż takiego zainteresowania. Konieczne okazały się nawet ciężkie, zabytkowe ławki poczekalniowe, pełniące role eksponatów. Z dużej frekwencji cieszymy się bardzo i już w tej chwili myślimy o organizacji w końcu września następnego, atrakcyjnego „III wieczoru w parowozowni”.

Na górę strony