Ostatni tegoroczny Teatr w Parowozowni

Teatr w Parowozowni zakończył się sukcesem! Trzeci tegoroczny wieczór odbył się w ostatnią sobotę września (24.09.2011) o godzinie 20.00. Zespół „Banana Perwers” przygotował tym razem „Serenadę” Sławomira Mrożka oraz inscenizacje satyrycznych tekstów Mariana Załuckiego. Całość dopełniły kabaretowe piosenki w wykonaniu Dominiki Dawidowicz. Tym razem znów pobiliśmy rekord – odwiedziło nas 180 widzów.

Widzowie dopisali nie tylko obecnością. Goście wieczoru odpowiedzieli na apel wykonawców i wsparli skierniewickie schronisko dla zwierząt. Podczas wieczoru udało się zebrać ponad 150 kg suchej karmy dla, oczekujących na nowego opiekuna, zwierzaków.

Widowisko uzupełniały dwie wystawy. Przy wejściu do budynku pokazano portrety zespołu „Banana Perwers” rysowane przez Agatę Fiszer, członkinię grupy, na co dzień studentkę wydziału grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi. W korytarzu można było zobaczyć zdjęcia i mapy pokazujące ochronę zabytków kolejnictwa Polsce.

Teatr w Parowozowni, przygotowanie widowni Teatr w Parowozowni, pełna widownia

W tym miejscu warto podziękować Miejskiemu Ośrodkowi Kultury za wypożyczenie prawie setki krzeseł, dzięki którym nasza „widownia” sprawiała znacznie lepsze niż podczas poprzednich wieczorów wrażenie.

Teatr w Parowozowni, inscenizacja Serenady Mrożka Teatr w Parowozowni, inscenizacja Serenady Mrożka

Wrześniowym wieczorem zakończyliśmy tegoroczny sezon teatralny. Hala maszyn, pełniąca rolę sali teatralnej jest kiepsko ogrzewana – stąd nie chcąc narazić naszych widzów na przeziębienie, do organizacji następnych wieczorów powrócimy wiosną. Mimo zimy związków z teatrem nie przerywamy. W pokojach biurowych parowozowni cały czas, w razie potrzeby mogą odbywać się próby współpracującej z nami grupy teatralnej.

Teatr w Parowozowni, zespół Banana Perwers Teatr w Parowozowni, zespół Banana Perwers

Mariaż parowozowni i teatru dał nadspodziewane wyniki. Podczas wieczorów odwiedziło nas ponad 450 osób. Spotkania zostały także zauważone przez media, a „Głos Skierniewic” w numerze z dnia 29.09.2011 przyznał naszym wieczorom symbolicznego „Kangura” za – cytujemy: „doskonały pomysł na ożywienie skierniewickiej parowozowni”.

Na górę strony