Skierniewice Ekspress

Skierniewice Express

Ponad 150 osób przyjechało w sobotę 22 września do Skierniewic pociągiem retro „Skierniewice Express”, zorganizowanym Fundację Era Parowozów przy współpracy z PSMK. Uczestnicy przejazdu zwiedzili Parowozownię, a przewodnicy PTTK zabrali chętnych na przechadzkę po najciekawszych zakątkach grodu nad Łupią.

Dla miłośników kolei nie lada gratką był wjazd prowadzonego przez parowóz Ok1-359 z Wolsztyna składu pociągu na teren Parowozowni, gdzie mógł być podziwiany z bliska. Dzięki rozreklamowaniu przez lokalne media przybycia parowego „ekspresu” do Skierniewic, popołudnie z parowozem na Łowickiej cieszyło się ogromnym zainteresowaniem również skierniewiczan.

Skierniewice Express, Ok1-359

Podczas pikniku w przepięknej, jesiennej aurze zwiedzającym przygrywała Miejska Orkiestra Dęta (dziękujemy!) i serwowano grochówkę wydawaną za okolicznościowe „bony żywnościowe” na wzór tych, które przed laty otrzymywali kolejarze.

Zabytkowy pociąg wyruszył w powrotną drogę do Warszawy punktualnie o 15.00.

Poprzednia wizyta czynnej lokomotywy parowej w Parowozowni miała miejsce 2 lata temu z okazji organizowanych przez PSMK obchodów 160 rocznicy kolei Warszawsko-Wiedeńskiej. Gościliśmy wówczas parowóz Ok22-31, również z Wolsztyna.

Skierniewice EkspressRelacja z wydarzenia

 

Na górę strony