Remont „przybudówki łowickiej” wkracza w kolejną fazę

Przybudówka strop 1 piętra W ostatni piątek, 24 lipca zakończył się kolejny etap prac przy odbudowie „przybudówki łowickiej”. Tego dnia ekipa skierniewickiej firmy „Marbudex” zakończyła wylewanie stropu nad parterem, od strony obrotnicy.

Widoczne na prawym zdjęciu otwory, to z prawej strony miejsce na schody, na środku zaś miejsce na przejście linek sterowania nastawnicy. Przybudówka - podpory szalunków Przybudówka bowiem pełnić będzie rolę czynnej wystawy urządzeń zabezpieczenia ruchu kolejowego. Stąd strop nad parterem został wykonany z uwzględnieniem specjalnych podpór, które przejmą kilkutonowy ciężar eksponowanych urządzeń oraz siłę naciągu linek pędni sygnałowych.

stoopa_m W weekend, korzystając z nieobecności ekipy budowlanej wstawiliśmy i przygotowaliśmy do zamurowania stalową stopę semafora kształtowego, przewidzianego do wyeksponowania w środkowej części „przybudówki”. Stopa, z uwagi na przenoszone obciążenie musi być, zgodnie z dokumentacją techniczną, posadowiona bardzo głęboko – jak widać na zdjęciu – znacznie niżej niż poziom przyszłej podłogi. W najbliższych tygodniach, jeszcze przed wykonaniem nowego dachu obiektu, w pomieszczeniu zostaną umieszczone największe gabarytowo eksponaty.

REMONT NAJSTARSZEJ Części HALI WACHLARZoWEJ WSPIERA

Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Na górę strony