Rekordowe Dni Otwarte w trakcie Skierniewickiego Święta Kwiatów, Owoców i Warzyw

5000 w 2014 r. W sobotę i niedzielę 20-21 września, zgodnie już z 10-letnią tradycją, zaprosiliśmy do naszej zabytkowej Parowozowni Skierniewice na Dni Otwarte z okazji XXXVII Skierniewickiego Święta Kwiatów, Owoców i Warzyw. Równolegle uczestniczyliśmy w ten sposób także w XXII Europejskich Dni Dziedzictwa i XIII Dni Transportu Publicznego (wyłącznie niedziela). W trakcie tylko tych dwóch dni odwiedziła nas rekordowa liczba 1635 osób, wśród których szczególnie miło nam było przyjąć 5000 tegorocznego naszego gościa, dla którego oczywiście przygotowaliśmy drobny upominek :-).

Jak zawsze oprócz hali wachlarzowej i kolekcji taboru kolejowego zwiedzający mogli zobaczyć: urządzenia do obsługi parowozów; dawną halę maszyn; kuźnię z oryginalnym wyposażeniem i wystawę ”Urządzenia sterowania ruchem kolejowym”.

Zwiedzający na placu Zwiedzający w hali maszyn

Po raz pierwszy natomiast można było zobaczyć wystawę zdjęć z konkursu PKP Polskie Linie Kolejowe i Grupy Kolejowo-Krajoznawczej – „Kolej w obiektywie”.  Towarzyszył jej sobotni wernisaż, na którym było miło nam gości współorganizatorów wystawy, a także uczestników konkursu.

Wystawa w kuźni Wystawa w kuźni - laureaci i organizatorzy

Zmęczeni turyści mogli posilić się na terenie Parowozowni potrawami z grilla serwowanymi przez pizzerię Atmosfera.

PATRONI MEDIALNI

Głos Skierniewic Skierniewickie.pl TV Skierniewice Radio RSC

Na górę strony