Rajd Żuka w Parowozowni!

p_20160611_162902 11 czerwca gościliśmy inną imprezę niż wszystkie dotychczasowe. Na prośbę organizatorów 3 Rajdu Żuka udostępniliśmy teren naszej Parowozowni na finał tej imprezy skierowanej do posiadaczy leciwych pojazdów dostawczych, przede wszystkim polskich marek „Żuk”, „Nysa’ i Tarpan”. Na starcie tej cyklicznej już imprezy stawiło się według informacji organizatorów 55 załóg poruszających się głównie „Żukami”. Wśród uczestników dało się zauważyć też liczne grono uczestników różnych edycji „Złombolu”.

dsc_1145 Rajd wyruszył po godzinie 9.00 ze skierniewickiego rynku i przemierzał okoliczne drogi oraz odwiedzał specjalnie przygotowane punkty kontrolne. Zgodnie z przewidywaniami pierwsze załogi dotarły do bram skierniewickiej „szopy” w okolicach godziny 15.30. Outsiderzy dotarli około dwie godziny później. Niektóre pojazdy swoje przybycie oznajmiały już z dala nietypowymi dźwiękami. Od godziny 17.00 impreza miała charakter otwarty – niestety skorzystała z tego znacznie mniejsza liczba mieszkańców niż można było oczekiwać. A  szkoda, bo był to jeden z ciekawszych rajdów goszczących ostatnio w Grodzie nad Łupią.

dsc_1200 Główny plac Parowozowni szczelnie wypełnił się wiekowymi już samochodami, zaś uczestnikom rajdu udzieliła się piknikowa atmosfera wynikająca ze słonecznego i ciepłego popołudnia. Jednocześnie gdzieś unosiła się atmosfera wyczekiwania na upragnioną klasyfikację rajdu, a w szczególności na wiadomości, komu tym razem przypadło podium. W oczekiwaniu jedni oddawali się pogawędkom, inni odpoczywali i wygrzewali się na trawnikach, a jeszcze inni skorzystali z możliwości zwiedzania wnętrza hali wachlarzowej z przewodnikiem lub też brali udział w mocno nietypowym konkursie w pchnięciu płozą hamulcową.

p_20160611_171306 dsc_1198  W końcu wyniki ogłoszone, nagrody wręczone i około 19.00 teren Parowozowni zaczął pustoszeć.

dsc_1221   dsc_1230

Naszym Gościom i Organizatorom Rajdu dziękujemy za bardzo ciekawe wydarzenie i zapraszamy ponownie w nasze skromne progi. Szczegółowa galeria tutaj!

Na górę strony