Majowe gościnne występy

Działalność naszego stowarzyszenia to nie tylko prace na terenie Parowozowni i udostępnianie jej obiektów dla zwiedzających. Równie ważnym obszarem aktywności jest promocja naszej placówki oraz inicjatyw, w które jesteśmy zaangażowani, poza murami Parowozowni.
Maj był wyjątkowo bogaty w okazje do „gościnnych występów”. Już 10 maja wraz z kolegami z Klubu Miłośników Starych Tramwajów w Łodzi reprezentowaliśmy szlak Industrialne Łódzkie podczas dorocznej wystawy makiet kolejowych na dworcu Łódź Fabryczna zachęcając do odwiedzin obiektów związanych z tą inicjatywą.

Wystawa makiet kolejowych na dworcu Łódź Fabryczna Wystawa makiet kolejowych na dworcu Łódź Fabryczna, stoisko Industrialne Łódzkie

Kolejna okazja nadarzyła się dzięki zaproszeniu Stacji Muzeum – w sobotę 18 maja uczestniczyliśmy w Nocy Muzeów przybliżając ofertę naszej Parowozowni i szlaku Industrialne Łódzkie odwiedzającym.

Noc Muzeów na Stacji Muzeum, stoisko Industrialne Łódzkie i PSMK Noc Muzeów na Stacji Muzeum, stoisko Industrialne Łódzkie i PSMK

Nie zabrakło tez szansy na promocję lokalnie, można by rzec po sąsiedzku – dzięki zaproszeniu Akademii Nauk Stosowanych Stefana Batorego uczestnicy Festiwalu Nauk, który odbył się 24 maja, mogli także odwiedzić nasze stoisko.

Festiwal Nauki, stoisko PSMK Festiwal Nauki, stoisko PSMK

Organizatorom tych wydarzeń serdecznie dziękujemy za zaproszenia a uczestnikom za zainteresowanie naszą ofertą turystyczną – zapraszamy do Parowozowni!

Na górę strony