Kontynuujemy prace przy piwiarce.

natrysk Prace przy wagonie-piwiarce, choć toczą się zmiennym tempem, to jednak zasadniczo nie ustają. Jeszcze w wakacyjnym sezonie turystycznym udało się polakierować wszystkie deski poszycia zewnętrznego i można było pomyśleć o rozpoczęciu jego montażu. Pewne komplikacje z budową ścian sprawiły, że prace spowolniły i konieczne było na bieżąco wypracowanie nowych rozwiązań konstrukcyjnych. Dodatkowo wrzesień i początek października upływały pod znakiem imprez w Parowozowni odbywających się co dwa tygodnie co przy szczupłości zasobów kadrowych PSMK musiało odbić się na tempie prac i przy wagonie.

SONY DSC Po obchodach 170-lecia DŻWW w końcu mogliśmy poświęcić znacznie więcej czasu działaniom przy piwiarce. Prace zaczęły się odbywać mniej więcej z dwutygodniową regularnością i prowadzone są głównie przez osoby uczestniczące kilka lat temu w Warsztatach Edukacji Technicznej „Parowozownia” i odbudowujące wagon 4 klasy „Steinfurt”. Przez kilka ostatnich tygodni dobiegającego końca 2015 r. udało się ustawić i wstępnie zamocować w docelowym układzie ściany zewnętrzne wagonu, a prace ze względu na coraz krótsze dnie nierzadko kontynuowane były także po zmroku.

SONY DSC SONY DSC SONY DSC SONY DSC   SONY DSC

W kolejne zimowe tygodnie planujemy wykonanie ścian wewnętrznych „na gotowo” (bez malowania), wykonanie otworów wsypów lodu, konstrukcji ościeżnic oraz montaż części podłogi wewnętrznej wraz z izolacją termiczną.

Na górę strony