Zapraszamy na X Kolejową Noc Muzeów!

dsc_0270 Po raz już dziesiąty zapraszamy Państwa do udziału w Kolejowej Nocy Muzeów w skierniewickiej Parowozowni. W tym roku w trzecią sobotę maja (18.05) odbędzie się nocne zwiedzanie naszej szopy w godzinach 20.00-24.00. Tradycyjnie z tej okazji „ożyje” podświetlony tabor kolejowy. Czekać też będzie tonąca w klimatycznym półmroku ekspozycja urządzeń sterowania ruchem kolejowym, a także wiele innych pomieszczeń. Warto będzie także zajrzeć na wystawę Kolejowe Skierniewice – Parowozownia w fotografii Zbyszka Gradowskiego zlokalizowaną w hali wachlarzowej. Na zgłodniałych i spragnionych będzie zaś czekać stoisko gastronomiczne Pizzerii Atmosfera.

Przypominamy również, że Łódzka Kolej Aglomeracyjna przygotowała także na 18 maja ofertę specjalną na przyjazd do naszej Parowozowni. Pasażerowie, którzy udadzą się do Skierniewic pociągiem ŁKA będą mogli na podstawie biletu TAM odbyć również podróż powrotną, bez konieczności ponoszenia dodatkowych opłat. Wystarczy, że w Parowozowni otrzymają stempel na bilecie. Zwracamy uwagę, że oferta jest ważna w tylko w terminach naszych Dni Otwartych!. Jej szczegóły znajdziecie Państwo tutaj.

Kolejowa Noc Muzeów jest jedną z wielu imprez przygotowanych przez skierniewickie instytucje kultury na ten wieczór. Szczegółowy ich plan i rozkład darmowych autobusów przemieszczających się pomiędzy nimi zamieszczamy poniżej.

Na górę strony