Zapraszamy na V turnus Obozu Wolontariackiego

p_20160911_143421 Zapraszamy wszystkich chętnych do rejestracji na kolejny turnus naszego Obozu Wolontariackiego. Odbędzie się on w naszej Parowozowni w dniach 16-17 września 2017 r. w ramach realizacji projektu „Wolontariat w Parowozowni Skierniewice metodą kreowania patriotycznej troski o dziedzictwo pierwszej polskiej kolei” wspartego przez Narodowy Instytutu Dziedzictwa z programu „Wolontariat dla dziedzictwa”. Projekt skierowany jest do wszystkich, którzy ukończyli 16 lat, dobry stan zdrowia i mają odrobinę wolnego czasu oraz chęci do działania na rzecz zachowania dziedzictwa post-industrialnego – tym wypadku promocji obiektu wśród mieszkańców Skierniewic i Gości Skierniewickiego Święta Kwiatów, Owoców i Warzyw. W jego trakcie w piątek 15 września zakładamy, że koordynator projektu będzie oczekiwał na uczestników obozu od godziny 19.00. Każdego kolejnego dnia trwającego do niedzieli 17 września turnusu przewidujemy początek obsługi Dnia Otwartego od około godz. 10.30 i kontynuację do ok. 18.00. Wszystkie dni zakończy ciepły posiłek (ostatniego dnia prac bliżej środka dnia). W trakcie tego turnusu zachęcamy do włączenia się do:

  • nieodpłatnego udostępnianie Parowozowni w trakcie Dni Otwartych (16-17 września);
  • innych koniecznych w trakcie Obozu prac.

Uczestnikom Obozu zapewniamy:

  • zwrot kosztów dojazdu i powrotu do/z Skierniewic w 2 klasie pociągów osobowych lub pospiesznych lub równoważnych publicznej komunikacji autobusowej (na podstawie oryginałów biletów z kasy lub wydruków biletów internetowych);
  • możliwość noclegu w pomieszczeniach socjalnych Parowozowni w warunkach turystycznych (w przypadku większej liczby zgłoszeń będziemy szukać zakwaterowania poza Parowozownią);
  • wodę i wyżywienie;
  • rękawice robocze i fartuchy;
  • narzędzia do pracy;
  • na życzenie zaświadczenie o uczestnictwie.

Ponadto uczestnicy Obozu nocujący w Parowozowni mogą skorzystać po pracy z darmowych atrakcji Skierniewickiego Święta Kwiatów, Owoców i Warzyw.

Ze względu na ograniczone możliwości naszego zaplecza socjalno-noclegowego oraz na konieczność dostosowania „frontu” prac i przygotowania odpowiedniej liczby narzędzi jeszcze raz prosimy o wcześniejsze zgłoszenia zawierające preferencje co do czasu pobytu, standardu noclegów i wykonywanych  prac poprzez formularz zgłoszeniowy. Szczególnie dotyczy Pań, którym chcielibyśmy zapewnić nieco więcej komfortu i zakwaterować w nieco lepszych warunkach.

Dofinansowano w ramach programu Narodowego Instytutu Dziedzictwa
– Wolontariat dla dziedzictwa

NID-logotyp-oddzial-WARSZAWA   nid

PATRONAT MEDIALNY

Skierniewice24.pl     rsc_nowe       Głos Skierniewic     its    Stalowe Szlaki      logo_radio_lodz

WSPARCIE RZECZOWE

castorama

Na górę strony