Zapraszamy na specjalne wydanie Dni Otwartych w Parowozowni Skierniewice

mdsc_0870 W sobotę 14 września w godz. 13.00-17.00 i niedzielę 15 września w godz. 11.00-17.00 zapraszamy na kolejne już „Dni Otwarte” w skierniewickiej Parowozowni. Jest to specjalna edycja tego wydarzenia z okazji LXII Skierniewickiego Święta Kwiatów, Owoców i Warzyw oraz XXVII Europejskich Dni Dziedzictwa. W ich ramach można będzie poznać dzieje obiektu oraz zgromadzonych w nim eksponatów. Zwiedzanie odbywać się będzie pod opieką przewodnika. Na naszych Gości, podobnie jak w ubiegłych roku, czekają dwie trasy zwiedzania, skrócona po części obiektu oraz wydłużona obejmująca pełne wnętrze największego obiektu kompleksu – hali wachlarzowej przeznaczonej do postoju parowozów (powstałej w latach 1862-1942) wraz znajdującą się w niej kolekcją historycznego taboru kolejowego.

Ponadto zwiedzający będą mogli zobaczyć:

  • wystawę czasową pt. Kolejowe Skierniewice – Parowozownia w fotografii Zbyszka Gradowskiego
  • urządzenia do obsługi parowozów;
  • dawną halę maszyn z bardzo starymi, ale nadal sprawnymi urządzeniami;
  • kuźnię z oryginalnym wyposażeniem;
  • kolej ogrodową;
  • interaktywną wystawę ”Urządzenia sterowania ruchem kolejowym”.

Na gości oczekujemy w sobotę o pełnej godzinie (13.00, 14.00 i 15.00). Wejścia o 13.00 i 15.00 są przeznaczone dla osób zainteresowanych zwiedzaniem do 30 minut. O godz. 14.00 zapraszamy zainteresowanych pełnym, około godzinnym zwiedzaniem. W niedzielę ponadto zapraszamy o 11.00 i 12.00, a także o tych samych godzinach co w sobotę.

Przypominamy również, że Łódzka Kolej Aglomeracyjna przygotowała także na 14 i 15 września ofertę specjalną na przyjazd do naszej Parowozowni. Pasażerowie, którzy udadzą się do Skierniewic pociągiem ŁKA będą mogli na podstawie biletu TAM odbyć również podróż powrotną, bez konieczności ponoszenia dodatkowych opłat. Wystarczy, że w Parowozowni otrzymają stempel na bilecie. Zwracamy uwagę, że oferta jest ważna w tylko w terminach naszych Dni Otwartych!. Jej szczegóły znajdziecie Państwo tutaj.

Dogodne połączenia do nas z Łodzi i Warszawy wyszukacie Państwo poniżej:

Ciepłe posiłki i napoje chłodzące będzie oferować skierniewicka Pizzeria Atmosfera.

Wstęp wolny! Serdecznie zapraszamy.

Na górę strony