Zapraszamy na ROCK ORATORIUM Skamieniały Las. Operacja Łódzka 1914. Niepodległość

W niedzielę 14 października o godz. 17.00 zapraszamy na Rock Oratorium „Skamieniały Las. Operacja Łódzka 1914. Niepodległość”. Wstęp wolny!

SONY DSC Jak piszą autorzy spektaklu w batalii z jesieni 1914 roku, nazywanej Bitwą Łódzką, w ciągu 26 dni straciło życie 200 tysięcy żołnierzy, w tym wielu Polaków wcielonych do armii zaborców. Stanęli po obu stronach frontu w obcych mundurach i ginęli w bratobójczym starciu. Wielka danina krwi przelanej, która domaga się pamięci i hołdu, dramat – memento dla przyszłych pokoleń. Postanowili oni przywrócić łączność z tamtym wydarzeniem wybierając formę rock oratorium. Ich wypowiedź nosi więc cechy i koncertu i spektaklu i … aktu modlitewnego. Idzie nam o to, by uczestnicy koncertu – wykonawcy wraz z widzami – podjęli wspólne działanie, którego rezultatem będzie doświadczenie, a po nim pamięć odbudowująca więź pokoleń.

SONY DSC Spektakl, zrealizowany został przez Fundację „Polska się upomni” we współpracy z Łódzką Specjalną Strefą Ekonomiczną S.A. i Oddziałem Instytutu Pamięci Narodowej w Łodzi, objęty został patronatem honorowym Ministra Obrony Narodowej, Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, prof. Michała Seweryńskiego – Wicemarszałka Senatu RP. Premiera miała miejsce 15 sierpnia 2017 na w Instytucie Europejskim w Łodzi. Prezentacja w Skierniewicach dofinansowane została ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Twórczości w ramach programu „Kultura Dostępna”.

SONY DSC Słowa: Krzysztof Jerzy Krawczyk, Sławomir Macias, Bogdan Loebl
Muzyka: Krzysztof Jerzy Krawczyk, Zbigniew Nikodemski
Wykonanie: KGBand
Scenariusz: Krzysztof Jerzy Krawczyk, Sławomir Macias
Reżyseria: Remigiusz Caban
Dramaturgia: Remigiusz Caban, Adam Słowik
Scenografia: Grzegorz Zieliński
Współpraca realizacyjna: Witold Ancerowicz
Producent wykonawczy: Andrzej Słowik, Adam Słowik

Na górę strony