Zapraszamy na inaugurację XII sezonu turystycznego w Parowozowni Skierniewice

Dzień otwarty maj 2015 - grupa koło Ty51-1 W sobotę 7 maja w godz. 11.00-15.00 zapraszamy na „Dzień Otwarty”, w ramach którego można będzie poznać dzieje skierniewickiej parowozowni oraz zgromadzonych eksponatów. Zwiedzanie odbywa się pod opieką przewodnika ubranego w historyczny kolejowy mundur. Na naszych Gości, podobnie jak w ubiegłym roku, czeka wydłużona trasa turystyczna obejmująca wnętrze największego obiektu kompleksu – wachlarzową halę parowozową z lat 1862-1942, w której znajduje się kolekcja zabytkowego taboru kolejowego.

Oprócz hali wachlarzowej i kolekcji taboru kolejowego zwiedzający będą mogli zobaczyć:

  • urządzenia do obsługi parowozów;
  • dawną halę maszyn z bardzo starymi, ale nadal sprawnymi urządzeniami;
  • kuźnię z oryginalnym wyposażeniem;
  • interaktywną wystawę ”Urządzenia sterowania ruchem kolejowym”.

Na gości oczekujemy zawsze o pełnej godzinie (11.00, 12.00, 13.00 i 14.00).

Ponadto tego samego dnia zapraszamy do Parowozowni także o godz. 20.00 na prezentację zdjęć i dyskusję nad tytułowym zagadnieniem „Nowoczesność czy autentyczność? Dylematy współczesnego muzealnictwa w obiektach nie tylko kolejowych…”. To wydarzenie odbędzie się w ramach realizacji projektu projektu: „Edukacja techniczna drogą do promocji wolontariatu na rzecz dziedzictwa historii kolei w Parowozowni Skierniewice” wspartego przez Fundację Banku Zachodniego WBK w ramach programu dotacyjnego Bank Aktywnej Młodzieży

Na wszystkie imprezy wstęp jest wolny.

Serdecznie zapraszamy. Przypominamy także, Kolejowa Noc Muzeów w tym roku odbędzie się W DRUGĄ SOBOTĘ MAJA (14.05), a nie jak dotąd w trzecią. Zmiana ta wynika z dostosowania się przez nas do ogólnopolskiego terminu Nocy Muzeów.

Na górę strony