Zapraszamy na wyjątkowe Dni Otwarte (Skierniewickie Święto Kwiatów, Owoców i Warzyw; Europejskie Dni Dziedzictwa; Lato z parowozami)

dsc_0219 W sobotę i niedzielę 16-17 września zapraszamy w godz. 12.00-17.00 do naszej zabytkowej Parowozowni Skierniewice (ul. Łowicka 1) na aż trzy równoległe imprezy:

Specjalny Dzień Otwarty z okazji XL Skierniewickiego Święta Kwiatów, Owoców i Warzyw (sobota i niedziela),

XXV Europejskie Dni Dziedzictwa (sobota i niedziela),

Lato z Parowozami (sobota i niedziela).

Oprócz hali wachlarzowej i kolekcji taboru kolejowego zwiedzający będą mogli zobaczyć również urządzenia do obsługi parowozów; oraz wystawę ”Urządzenia sterowania ruchem kolejowym”. Specjalne atrakcje dla najmłodszych przygotuje PKP Cargo w ramach akcji „Lato z parowozami”.

Zwiedzanie hali wachlarzowej odbywa się z przewodnikiem oczekującym na Gości zawsze o pełnej godzinie (12.00, 13.00, 14.00 i 15.00). Pozostałe wystawy można zwiedzać indywidualnie.

Pragnącym nas odwiedzić przypominamy o specjalnej ofercie przygotowanej wraz z Łódzką Koleją AglomeracyjnąPasażerowie, którzy udadzą się do Skierniewic pociągiem ŁKA będą mogli na podstawie biletu TAM odbyć również podróż powrotną, bez konieczności ponoszenia dodatkowych opłat. Wystarczy, że w Parowozowni otrzymają stempel na bilecie. Oferta jest ważna w tylko w terminach naszych Dni Otwartych.

Zmęczeni turyści będą mogli posilić się na terenie Parowozowni potrawami z grilla serwowanymi przez pizzerię Atmosfera.

Serdecznie zapraszamy.

Wstęp wolny.

Na górę strony