Witamy na stronie internetowej Polskiego Stowarzyszenia Miłośników Kolei.

Mamy nadzieję, że będzie ona pomocna w zdobyciu informacji dotyczących działalności naszej Organizacji, zachęci Państwa do odwiedzenia Parowozowni Skierniewice w trakcie organizowanych Dni Otwartych oraz innych imprez, a być może stanie się zachętą do udzielenia pomocy przy wciąż organizowanym siłami społecznymi muzeum dawnej kolei w Parowozowni Skierniewice.

Ostatnie aktualności

12018
„Ryczałtowcy” – zabytki kolejnictwa czekają na Wasz 1%!

Koniec stycznia stanowi zawsze okres rozliczeń w fiskusem dla tzw. ryczałtowców, dlatego już  teraz myślą o tych, którzy teraz składają zeznania podatkowe, zwracamy się z prośbą o pamięć przy przekazywaniu 1% podatku. Dlaczego warto przekazać pieniądze właśnie nam?? Dlatego, że każdy przekazany nam grosz staramy się pomnożyć ku pożytkowi dziedzictwa (…)

zrzutka_po
Rozliczamy zrzutkę!

Zgodnie z obietnicą publikujemy rozliczenie zbiórki na wkład własny do remontu dachu nad kanałami 12-13 zakończonego jeszcze w listopadzie 2017 r., a która trwała do 10 stycznia 2018 r.  Przypominamy, że 22 000 zł za remont dachu pokryte zostało bezpośrednio z dotacji ŁWKZ. Wydatki obejmowały: 11 042,77 zł – faktura za remont dachu; (…)

Jaki był ten rok…,

…co darował, co wziął? Czy nas wyniósł pod niebo, czy rzucił na dno? Praktycznie rok temu tą trawestacją hitu zespołu „Turbo” rozpoczęliśmy podsumowanie przebiegu mijającego roku. Czyniąc więc zadość utrwalonej już tradycji kreślimy i teraz kilka zdań na ten temat nie zapominając o podziękowaniach dla Wolontariuszy i Darczyńców bez których nasza działalność z pewnością (…)

dsc_1702m
Przygotowanie pomieszczenia pod ekspozycję central FT-200 i CK-20

Schyłek roku zawsze zmusza do podsumowań, przemyślenia tego „co się przegrało, ile diabli wzięli” (jak śpiewała Maryla Rodowicz) a ile zrobiło z pożytkiem. Ten rachunek zysków i strat, wtedy gdy przełom roku spotyka się końcówką jakiegoś etapu działań staje się wręcz obowiązkowy. Tak się składa, że niemal w przededniu świąt (…)

koniec59
Zakończyliśmy planowane na 2017 r. prace torowe

W okresie przedświątecznym zakończyliśmy realizację przewidzianych na 2017 r. prac torowych obejmujących wymianę podkładów na najbardziej zdegradowanych fragmentach toru nr 59. Ich wykonanie było możliwe dzięki wsparciu, które udzielił Urząd Miasta Skierniewice w kwocie 14 500 zł. Ułożone w jesienią podkłady betonowe zostały ostatecznie zabalastowane tłuczniem i wstępnie podbite. W miarę posiadanych (…)

Na górę strony