Foto Dej

Foto Day w Parowozowni

W sobotę 10 września do parowozowni zawitała ponad 70-osobowa grupa miłośników fotografii. U nas właśnie odbyła 17. edycja tzw. Foto Deja, czyli łódzkiego pleneru fotograficznego. Z uczestnikami pleneru zawitała do Skierniewic, nieczęsta w tym sezonie, piękna, słoneczna pogoda, toteż warunki do fotografowania były idealne.

Pasjonatom fotografii, czyli tzw. fotodejowiczom zaprezentowaliśmy nie tylko eksponaty stojące na zewnątrz, ale również udostępniliśmy kilka miejsc wewnątrz hali wachlarzowej, która w całości zazwyczaj jest zamknięta dla zwiedzających. Zdjęcia można było wykonywać w tej części hali, która przeszła już przegląd pokrycia dachowego. Ponadto można było wejść do zaplecza warsztatowego: kuźni, hali maszyn, a także zwiedzić nasze dwie najnowsze wystawy prezentujące urządzenia sterowania ruchem kolejowym oraz „25 lat ochrony zabytków kolejnictwa”.

Foto Day w Parowozowni Foto Day w Parowozowni, wystawa USRK

Szerszą relację i zdjęcia zamieścił portal Moje Miasto Łódź, na stronach „zdjęcia wideo” oraz „galerie z blogów”.

Efekty Foto Deja, czyli najlepsze zdjęcia będzie można zobaczyć na specjalnej wystawie, która jeszcze w tym roku będzie dostępna w Łodzi, a w przyszłym roku, wiosną przyjedzie do skierniewickiej parowozowni (na rozpoczęcie sezonu turystycznego).

Na górę strony